آثار تجسمی دانش آموزان در فرهنگستان هنر به نمایش درآمد

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، بازدید از نمایشگاه آثار هنرهای دستی و تجسمی سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور از امروز 20 مردادماه شروع و تا 29مردادماه ادامه دارد و برای عموم آزاد است.

آثار تجسمی دانش آموزان در فرهنگستان هنر به نمایش درآمد

در این دوره از جشنواره، 336 اثر دستی و تجسمی دختران و پسران دانش آموز در بخش های مختلف شامل مجسمه سازی، کاشی کاری، سفال گری، عکاسی، آبرنگ، مرکب، نقاشی، مداد رنگی طراحی با زغال، رنگ روغن، طراحی با مداد، پاستل، مشبک، معرق، تذهیب، منبت، قلم فلزی، نگارگری، مینا کاری، قلم زنی، تصویرسازی، نقاشی خط، نستعلیق، نقش قالی، گل مرغ، گلیم و جاجیم، فرش، پته دوزی و نمد، پوستر به مرحله کشوری راه یافته است.

علاقه مندان می توانند جهت دیدن این آثار به به فرهنگسرای هنر واقع در خیابان ولیعصر ، نرسیده به تقاطع طالقانی مراجعه نمایند.

سی و ششمین دوره مسابقات دانش آموزان برگزیده سراسر کشور در بخش جشنواره پسران صبح جمعه 19مرداد با حضور علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، در اردوگاه شهید باهنر تهران شروع به کار کرد. این جشنواره ظهر دوشنبه 22مرداد در بخش پسران به کار خود خاتمه و روز سه شنبه 23مرداد در بخش دختران افتتاح خواهد شد.

شروع بخش فیلم و هنرهای نمایشی

دبیر بخش فیلم و هنرهای نمایشی سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری با تاکید بر لزوم برگزاری کارگاه آموزشی برای استان های ضعیف تر در بخش فیلم و هنرهای نمایشی بر حضور پررنگ استان های خراسان رضوی، تهران، فارس و اصفهان تاکید نمود.

وحید رضا قناعتیان دبیر بخش فیلم و هنرهای نمایشی این جشنواره در تشریح جزییات برگزاری این مسابقات در روز نخست، اظهار کرد: بخش فیلم و هنرهای نمایشی گرایش های مختلفی دارد که از امروز در سالن های مختلف اجراهای خود را شروع کردند. نمایشنامه خوانی و نقالی در یکی از سالن های اردوگاه شهید باهنر و نمایش عروسکی در فرهنگسرای نیاوران برگزار گردید.

وی اضافه کرد: نمایش صحنه ای و فیلم کوتاه از دیگر بخش های رقابتی هنرهای نمایشی به شمار می رود که فیلم کوتاه گرایش های مختلفی اعم از مستند، داستانی، پویانمایی، انیمیشن و نماهنگ و مستند داستانی دارد که در واقع رقابت ها از سطح مدرسه شروع شد و در نهایت نفرات برگزیده، از سطح استان معرفی شدند.

دبیر بخش فیلم و هنرهای نمایشی این جشنواره ادامه داد: امروز در بخش عروسکی دانش آموزان برگزیده استان های زنجان، خراسان رضوی، هرمزگان اجرا داشتند و کارگاه آموزشی نمایش عروسکی در نوبت عصر برگزار گردید. همچنین در بخش نمایش صحنه ای دانش آموزان استان های قزوین، قم و آذربایجان شرقی و در بخش نمایشنامه خوانی و نقالی دانش آموزان کرمان، شهرستان های تهران، خراسان رضوی و فارس، لرستان، اصفهان و کرمانشاه به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه در هر گرایش میانگین 9گروه از سراسر کشور دعوت گردیده اند، اضافه کرد: از همه استان ها آثار متعددی گرفتن گردیده اما اینطور نبوده که آثار برگزیده از تمامی استان ها باشد؛ بلکه به طور مثال استان هایی هستتد که در 2بخش آثار برگزیده دارند. بعضی استان ها به دلیل سوابق و تجارب خوب خود، همیشه در مسابقات حضور پررنگی دارند اما برخی استان ها به ندرت شرکت مینمایند؛ در این راستا باید علت یا علل حضور کم رنگ استان های ضعیف تر را شناسایی و برایشان کلاس های آموزشی برگزار کنیم.

قناعتیان با اشاره به اینکه استان های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، تهران و شهرستان های تهران معمولا آثار بیشتری در بخش فیلم و هنرهای نمایشی برای ما ارسال مینمایند و حضور پر رنگ تری دارند، گفت: رقابت در بخش تا دو روز ادامه دارد و پس از آن کارگاه های آموزشی برگزار می گردد.

منبع: mehrnews.com

به "آثار تجسمی دانش آموزان در فرهنگستان هنر به نمایش درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار تجسمی دانش آموزان در فرهنگستان هنر به نمایش درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید