امکان اسکان مسافران در خانه های جوانان

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، امید محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در تبادل نظر با خبرنگاران، در مورد اقدامات سازمان ها و سمن های جوانان در مناطق سیل زده کشور گفت: از ابتدای وقوع سیل در استان گلستان، مجمع استانی جوانان گلستان فعال شد و یاری های امدادی خود را به مردم آسیب دیده کشور شروع کرد.

امکان اسکان مسافران در خانه های جوانان

محدث اضافه نمود: به علاوه مجامع دیگر استان ها از جمله مازندران، گیلان، خراسان رضوی و دیگر استان های هم جوار نیز یاری های داوطلبانه خود را از روزهای اولیه سیل شروع کردند.

وی با اشاره بر یاری های اعضای سمن های جوانان در شهرها نیز شرح داد: اعضای سمن های جوانان و مؤسسات مردم نهاد نیز همگی با فعالیت داوطلبانه در کنار مردم بودند و همچنان نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. در شیراز و خوزستان نیز مجامع استانی جوانان و سمن های مردم نهاد به صورت داوطلبانه یاری رسانی به هموطنان را شروع نموده اند.

محدث با بیان اینکه بیش از 300 سازمان مردم نهاد و سمن های جوانان در جریان سیل به استان های مختلف کشور، در یاری رسانی شرکت نموده اند، اعلام کرد: به علاوه با توجه به ایام نوروز و وجود مسافران در شهرها، بسیاری از اعضای سمن ها حتی منازل شخصی خود را در اختیار مسافران و افراد آسیب دیده قرار دادند.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با شرح درباره ظرفیت های معاونت جوانان برای یاری به مناطق سیل زده، گفت: خانه های جوانان و اماکن ورزشی در شهرهای مختلف و سیل زده کشور نیز امکان اسکان هموطنان آسیب دیده و مسافران نوروزی را فراهم کردند. به علاوه از خانه های جوانان برای جمع آوری اقلام و یاری های مردمی نیز استفاده شد و از استان های مختلف از جمله سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی کالاهای مردمی به استان گلستان فرستاده شد.

محدث ادامه داد: به علاوه خانه های جوانان که وابسته به معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان است، از همان ابتدا ساماندهی فعالیت مجامع استانی را شروع کرد.

وی در انتها توضیح داد: تمامی دستگاه ها و نهادها با تمام توان در کنار مردم مناطق سیل زده خواهند بود و به یاری های خود ادامه خواهند داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امکان اسکان مسافران در خانه های جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان اسکان مسافران در خانه های جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید