بازگشت بوتفلیقه به کشورش پس از سفر درمانی

منابعی در الجزائر از بازگشت رئیس جمهور این کشور از سوئیس به الجزائر که به منظور معالجه پزشکی به این کشور سفر نموده بود، خبر دادند.

بازگشت بوتفلیقه به کشورش پس از سفر درمانی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از النشره، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزائر که به خاطر سکته مغزی در سال 2013 میلادی وضعیت سلامتی وی دچار مشکلاتی گردیده، پس از اقامتی کوتاه در ژنو به منظور معاینه پزشکی به کشورش بازگشت.

بوتفلیقه دوشنبه هفته گذشته الجزائر را به سمت سوئیس ترک نموده بود.

دفتر ریاست جمهوری الجزائر از ارائه جزئیات بیشتر درباره نوع آزمایشات پزشکی و یا مدت زمانی که انجام آن ها طول می کشد و این که در کدام بیمارستان سوئیس انجام می شوند، خودداری کرد.

بوتفلیقه 81 ساله در سال 2013 میلادی دچار سکته مغزی شد و از آن موقع در خارج از الجزایر به ویژه در سوئیس و فرانسه تحت درمان بوده است.

وی پیشتر بیش از 80 روز در بیمارستانی در پاریس بستری بود

کمی پیش از انتخابات ریاست جمهوری آوریل 2019 فراخوان هایی از سوی هواداران بوتفلیقه برای کاندیداتوری وی برای پنجمین بار در این انتخابات مطرح گردیده است.

گرچه بوتفلیقه هنوز اعلام ننموده که قصد شرکت در این انتخابات را دارد یا نه، اما برخی کارشناسان احتمال می دهند که او این بار هم برای ریاست جمهوری کاندید گردد.

وضعیت جسمانی بوتفلیقه از زمانی که او سکته کرد و دیگر سخنرانی نداشته و مشکلاتی در گفتار و حرکت پیدا کرد، در الجزایر جنجال برانگیز بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازگشت بوتفلیقه به کشورش پس از سفر درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت بوتفلیقه به کشورش پس از سفر درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید