باید بازی بدون بزرگان مثل حدادی را یاد بگیریم

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی بسکتبال ایران امروز پنجشنبه اولین دیدار خود در پنجره چهارم مسابقات انتخابی جام جهانی را با پیروزی 81 بر 73 برابر فیلیپین به سرانجام رساند.

باید بازی بدون بزرگان مثل حدادی را یاد بگیریم

مهران شاهین طبع پس از این پیروزی به خبرنگاران حاضر در سالن کنفرانس تالار بسکتبال آزادی گفت: فیلیپین تیم خیلی خوبی دارد. اگر چه چند بازیکن این تیم محروم بودند اما دو پوئن مثبت دارند. یکی از مهمترین آنها این است که اولویت با سلیقه سرمربی است و این بسیار زیاد تاثیرگذار است.

وی با اشاره به حضور بازیکنا خارجی در ترکیب فیلیپین گفت: در بسکتبال فقط پنج نفر در زمین هستند بنابراین حضور یک بازیکن خارجی بسیار می تواند مثمرثمر باشد. در کل فیلیپین به لحاظ فنی تیم بسیار خوب و شوتزنی است که کاربلد و حرفه ای کار می نماید. همیشه بازی با فیلیپین می تواند سخت باشد.

شاهین طبع گفت: بازیکنانم در مجموع بازی را خوب کنترل کردند البته در ضد حمله چند امتیاز را به حریف دادند اما در نهایت توانستیم از میزبانی استفاده کنیم. این بسیار خوب است که ما بتوانیم از شرایط میزبانی استفاده کنیم و همین موضوع یاری کرد تا بتوانیم این دیدار سخت را به سود خود تمام کنیم.

در ادامه نشست خبری مهران شاهین طبع در مورد وضعیت حامد حدادی گفت: سال هاست که حامد در ترکیب تیم ملی قرار گرفته است و یاری حال ملی پوشان بوده است. سال جاری هم از هیچ یاری و تلاشی دریغ نکرد اما الان آسیب دیده است و قرار نیست که ما یعنی تیم ملی ایران در مسابقات خود به هر قیمتی برنده شویم.

وی ادامه داد: در دیدار مقابل فیلیپین و کوارتر سوم، خود حامد اصرار داشت که وارد زمین گردد و به هم تیمی هایش یاری کند اما کادر فنی از وضعیت آسیب دیدگی وی آگاه بود و می دانست که شرایط حضور در زمین برایش خیلی مهیا نیست. حامد باید استراحت کند، از طرفی ما هم باید عادت کنیم که بدون بازیکنان بزرگ، کارمان را پیش ببریم و بازی کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با تأکید براینکه دیگر ملی پوشان باید حس مسئولیت پذیری را یاد بگیرند و همیشه این حس را داشته باشند، گفت: طی سال های گذشته به المپیک رفتیم و در جام جهانی هم شرکت کردیم اما برای بازیکنان تأثیرگذار، جایگزینی آماده نکردیم. در این زمینه همه مقصر هستند اما به هر حال باید روزی فرا برسد که به بازیکنان بزرگ اتکایی نداشته باشیم و همه به یک اندازه حس مسئولیت داشته باشند.

شاهین طبع همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود از مسائل پیش رو برای در اختیار داشتن بازیکنان دورگه بسکتبال انتقاد کرد و اضافه نمود: در بعضی از رشته ها که حالا نام نمی برم، خیلی سریع مشکل سربازی ملی پوشان رفع می گردد اما در بسکتبال نه؛ این موضوع را در رابطه با بازیکنان دورگه هم شاهد هستیم، بازیکنی مثل آرو گرامی پور که بازیکن قابلی هم است، به دلیل همین موضوع در ترکیب تیم نیست. قصدمان این بود گرامی پور را برای این پنجره از رقابت های انتخابی جام جهانی در ترکیب تیم داشته باشیم. پدر وی همزمان با پیگیری های ما، به سفارت ایران در لندن مراجعه کرد تا بخشی از کارها را دنبال کند اما در نهایت این بازیکن اظهار داشت به دلیل موضوع سربازی و اینکه شاید به ایران بیاید و نتواند دوباره بازگردد، برای بازی با فیلیپین به تهران سفر نمی نماید اما آمادگی خود را برای همراهی تیم ملی در ژاپن اعلام می نماید.

وی ادامه داد: مایک رستم پور نیز بازیکن دورگه مورد نظر کادر فنی است که البته این بازیکن و مدیر برنامه هایش اعلام نموده اند که برای حضور در ترکیب تیم ملی، پولی را به عنوان حق الزحمه دریافت می نمایند اما آنها باید بدانند که اینجا برای بازی تیم ملی پولی پرداخت نمی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باید بازی بدون بزرگان مثل حدادی را یاد بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید بازی بدون بزرگان مثل حدادی را یاد بگیریم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید