باید به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با بیان این که یکی از برنامه های جدی ما باید این باشد که حتما به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم، گفت: راه حل توسعه شهر هوشمند نیز توسعه استارتاپ های شهر هوشمند است.

باید به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، دکتر محمدعلی فقیهی امروز چهارشنبه در نخستین کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران اضافه نمود: اگر همه کارهای لازم را در مجموعه شهر هوشمند انجام دهیم، اما به شهروند هوشمند توجه نداشته باشیم، این تکنولوژی ها دردی را دوا نخواهند کرد.

وی توضیح داد: باید محیط زندگی ما متناسب با تحول دیجیتال باشد، چون به عنوان یک ترند جدید در دنیا مطرح است و بحث حمل و نقل یکی دیگر از ابعاد است که باید به سمت هوشمندی برود، بحث اقتصاد و شهروند هوشمند هم بسیار مهم است.

وی توضیح داد: مردم هم باید خودشان را توانمند نمایند و غیر از اینکه کنش پذیر هستند، کنش گر هم باشند و با اقداماتی که انجام می دهند، تحولات را در شهرشان ایجاد نمایند.

فقیهی اضافه نمود: برای این تحولات نیازمند محیط جدید و اکوسیستم هستیم، راه چاره توسعه شهر هوشمند توسعه استارتاپ های شهر هوشمند است.

وی اضافه نمود: اگر دولت فضای کاری را باز کند، مردم خودشان راه را باز می نمایند تا مشارکتشان بیشتر گردد.

وی اعلام نمود: نباید ما نیازمند هیچگونه کمک از طرف دولت باشیم و باید دولت جلوی فعالیت این استارتاپ ها را نگیرد. اگر دولت نقش تسهیل نماینده داشته باشد، می توانیم نقشی برای دولت در این زمینه هم داشته باشیم.

وی حمایت از نوآوری در دانشگاه ها، سرمایه گذاری داخلی و خارجی را ضروری دانست و گفت: حمایت های ما باعث گردیده بخشی از سرمایه گذاران خارجی به این مقوله ورود پیدا نمایند. اکنون خیلی از شرکت های بزرگ در کشو در حوزه اقتصاد دیجیتال فعالیت دارند.

وی توضیح داد: ما برنامه حمایت از شرکت های دانش بنیان را داریم و 3 هزار و 500 شرکت دانش بنیان از تسهیلات معین گردیده استفاده می نمایند، معافیت از سربازی، معافیت مالیاتی و چندین مورد حمایت از این شرکت ها را انجام داده ایم.

فقیهی ادامه داد: سه مرکز نوآوری را پیش بینی نموده ایم و امیدواریم با حمایت از رساله های دکتری بتوانیم نیروی انسانی آنها با مشارکت بخش خصوصی تامین گردد و کسب و کارهایی را شکل دهیم.

تجربیات شهرهای مختلف جهان در کنگره جهانی فناوری های هوشمند استفاده می گردد

کاظمیان، دبیر کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 گفت: از تجربیات شهرهای مختلف جهان در کنگره جهانی فناوری های هوشمند استفاده می گردد.

وی ضمن تقدیر از حضور همه مهمانان به ویژه مهمانان خارجی اضافه نمود: نکات خیلی مهمی در این کنگره از سوی مخاطبان ارائه می گردد که بخش مهمی از آنها در تکنولوژی ها و نوآوری ها در حوزه شهر هوشمند است.

وی توضیح داد: این کنگره در بخش های مختلفی طراحی و برنامه ریزی گردیده است که به همین منظور سخنرانی ها و نشست های تخصصی، کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی پیش بینی گردیده است.

کاظمیان ادامه داد: این کنگره سه رویکرد مهم شهر هوشمند، بانکداری هوشمند و دولت و نظام اداری هوشمند دارد که امیدواریم بتوانیم در سرانجام این نشست دوروزه به نتایج خوبی برسیم.

وی توضیح داد: ارائه تجربیات از شهرهای مختلف جهان از اهداف این کنگره است.

کاظمیان اعلام نمود: از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شورای اسلامی شهر تهران و مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای هیات رئیسه و نظام صنفی وحامیان این کنگره از وزارتخانه سازمان ها و دانشگاه ها تقدیر و تشکر می کنم.

منبع: isna.ir

به "باید به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید به سمت شهروند هوشمند حرکت کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید