بغض اسکی بازی که خطایش را گفت!

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، بانوی ملی پوش اسکی ایران که در مسابقات جهانی خطایش را به داوران خبر داد و از مسابقات کنار رفت در خصوص تصمیم خود می گوید نمی خواستم بعدا که به نتایج سال جاری نگاه می کنم به خودم بگویم به چه قیمتی بالا رفتم.

بغض اسکی بازی که خطایش را گفت!

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، مرجان کلهر ملی پوش اسکی آلپاین ایران در مرحله نهایی مسابقات جهانی مارپیچ کوچک در سوئد دست به اقدامی شایسته زد که این روزها کمابیش در خصوص آن شنیدیم. داستان از این قرار بود که این اسکی باز هنگام مسابقه خود در رقابت های مارپیچ کوچک قهرمانی یکی از موانع از بین پاهایش رد می گردد و خطا می نماید اما این موضوع آنقدر سریع اتفاق می افتد که حتی داوران هم متوجه نمی شوند به همین دلیل نام او را در لیست صعود نمایندگان به مانش دوم قرار می دهند. کلهر که به قول خودش اعتقادات و ایمان قلبی خاصی دارد بعد از اینکه اسمش را در رنکینگ مرحله دوم می بیند، تصمیم می گیرد در مرحله بعد شرکت نکند؛ اتفاقی که باعث تحسین این اسکی باز شد. او در خصوص تصمیم خود به وبلاگ دکوراسیون گفت: مسابقات قهرمانی جهان رویداد بزرگی است. به طور کلی مسابقاتی که در سطح جهان و کشورهای مختلف برگزار می گردد از نظر تعداد داور و دوربین ها، فوق العاده حرفه ای عمل می نمایند و کوچک ترین موارد را می بینند.

این اتفاق شانس نه، امتحان الهی بود

این اسکی باز در ادامه اضافه نمود: اینکه خطای من را ندیدند شاید به قول دوستانم شانس بود اما اعتقاد داشتم که یک امتحان الهی محسوب می شد. تقریباً 10 دروازه (مانع) به خاتمه مانده بود که چوب از بین پاهایم رد شد. این مساله در اسکی خطا محسوب می گردد. چون ورزشکار حتماً باید شعاع پیچ را قطع کند و اگر چوب از بین پایش رد گردد حدود 20 سانتی متر جهت کمتری نسبت به بقیه طی نموده و این در زمان تأثیرگذار است. من هم متوجه شدم چوب از بین پاهایم رد شد. به بقیه تیم گفتم اینجا مسابقات قهرمانی جهان است و 99 و 9 دهم درصد آنها خطای مرا دیدند اما وقتی پایین آمدم متوجه شدم که اسم من هم در رنکینگ هست و به عنوان پنجاه هشتمین نفر می توانستم مانش دوم را آغاز کنم.

تصمیم سختی بود و خیلی گریه کردم

کلهر در ادامه به دلیل انصراف از مسابقه اشاره نمود و گفت: اینکه برای اولین بار به مرحله دوم مسابقه نهایی می رفتیم، می توانست اتفاقی تاریخی باشد. ابتدا مطمئن بودم اسم من را بین اوتی ها قرار می دهند. رفتم بالا کنار بقیه بازیکنان تا به فروغ، عاطفه و خانم زرگری یاری کنم و کوله ها و لوازم مان را بیاورم اما همچنان دیدم در رنکینگ هستم. اگر مسابقه می دادم به عنوان کسی که در مرحله دوم مسابقات جهانی شرکت نموده در لیست فدراسیون جهانی قرار می گرفتم و این برای اسکی بازان یک نوع افتخار است. انتخاب خیلی سختی بود. خیلی گریه کردم و می گفتم به خاطر اینکه اوت شدم هرگز خودم را نمی بخشم.

نمی خواستم به خودم بگویم به چه قیمتی بالا رفتم

ملی پوش اسکی ایران در ادامه اضافه نمود: شرایط سخت و وسوسه برانگیزی بود اما اعتقادات و ایمان قلبی ام باعث شد تا این تصمیم را بگیرم. خیلی گریه کردم ولی می خواستم احساسی تصمیم نگیرم. حاضر شدم در لیست مرحله دوم نباشم تا اگر بعداً به نتایج سال 2019 نگاه کردم به خودم نگویم به چه قیمتی به مرحله بعد رفتم. به همین دلیل در مسابقه شرکت نکردم.

کلهر با رضایت از تصمیمی که گرفته است گفت: خوشحالم که این تصمیم را گرفتم. این را هم باید بگویم که دوست نداشتم این موضوع رسانه ای گردد. نمی گویم این اتفاق خاص نبوده اما فکر می کنم آنقدر کلک و دروغ زیاد شده که این موضوع خیلی خاص به نظر رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بغض اسکی بازی که خطایش را گفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغض اسکی بازی که خطایش را گفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید