بهسازی سامانه اتوبوس های تندرو در شرق تهران با فناوری بتن الیافی

به گزارش خبرنگاران، بهمن نوری شهردار منطقه با اعلام این خبر اضافه کرد: در این طرح تمامی مسیر خط یک از خیابان دماوند تا چها راه تهرانپارس با بتن الیافی بهسازی شد و شرایط استاندارد خط سه، حد فاصل خاوران به آیت و مترو علم و صنعت نیز که به ترمیم جزئی احتیاج داشت برای تردد این ناوگان بهبود یافت و بهسازی کامل در آن صورت گرفت.

بهسازی سامانه اتوبوس های تندرو در شرق تهران با فناوری بتن الیافی

مسائل پیش از بهسازی

وی با اشاره اینکه بیشترین روسازی مسیر اتوبوس های تندرو در مسیر خط یک و سه بوده است، افزود: علت این خرابی ها، استاندارد نبودن وضع اتوبوس های دو کابین به لحاظ تعداد محور و میزان باری است که آنها حمل می نمایند؛ یعنی در ایستگاه ها و تقاطع ها که به ترمز احتیاج است رو سازی مسیر به صورت موجدار و چین خورده می گردد که می بایستی این نواقص حتما برطرف گردد.

شهردار منطقه 8 ادامه داد: با توجه به اینکه اتوبوس های بی آر تی low flour هستند، یعنی کف آنها در سطح پایین و نزدیک زمین واقع شده است پیش از عملیات بهسازی ما، به کف اتوبوس ها هم صدمه وارد می شد که ما با فعالیت بموقع خود از آسیب به منابع حمل و نقل عمومی جلوگیری کردیم.

نوری گفت: از 9 نقطه اعلام گردیده در خط یک، 7 نقطه اصلی با با بتن الیافی بازسازی شد که برای اول مهر قابل بهره برداری است.

این مدیر ارشد شهری افزود: عملیات عمرانی دو نقطه دیگر نیز تا 20 مهر ماه انجام می گردد زیرا تا 15 مهر برای انجام عملیات عمرانی محدودیت داریم.

وی با اشاره به بهسازی و اصلاح مسیر خط یک و سه اتوبوس های تندرو تاکید نمود: در خط سه با استفاده از تراش آسفالت وضعیت خط بهتر گردیده است.

نوری تاکید نمود: هم اکنون این فناوری در کشورهای پیشرفته جهان استفاده می گردد و بهره برداری از این نوع بتن الیافی در ایستگاه های اتوبوس صرفه اقتصادی خوبی را نیز به دنبال دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بهسازی سامانه اتوبوس های تندرو در شرق تهران با فناوری بتن الیافی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهسازی سامانه اتوبوس های تندرو در شرق تهران با فناوری بتن الیافی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید