به مناسبت سالروز زلزله کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ دود گرانی مصالح در چشم زلزله زده ها، سرویس بهداشتی و حمام مسئله ای بزرگ در مناطق زلزله زده

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، تجری با اشاره به مشکل سرویس بهداشتی و حمام از ارائه مطلوب خدمات بهداشتی در مناطق زلزله زده سخن گفت.

به مناسبت سالروز زلزله کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ دود گرانی مصالح در چشم زلزله زده ها، سرویس بهداشتی و حمام مسئله ای بزرگ در مناطق زلزله زده

تجری نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی در سالگرد زلزله کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار ؛ گفت: از زمان وقوع زلزله کار امداد نجات و اسکان موقت صورت گرفته است ولی باید بر این گونه کارها مداومت گردد تا زندگی مردم در این مناطق تسهیل پیدا کند.

وی ادامه داد: بعد از وقوع زلزله در کرمانشاه هرچه جلوتر می رفتیم نیازمندی های مردم شکل متفاوتی پیدا کرد و با پیش بینی اعتبارات قدرت مردم برای ساخت خانه هایشان افزایش یافت ولی متاسفانه با اعمال تحریم ها و افزایش قیمت مصالح و تورم سرسام آور قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد.

دود گرانی ها به چشم کرمانشاهی ها

تجری اظهار کرد: افزایش قیمت مصالح باعث شد تا روند بازسازی دچار وقفه ای گردد و امروزه اعتبار در نظر گرفته شده برای بازسازی واحدها کافی نبوده و روند این کار با اختلالاتی روبه رو شده و مردم مناطق زلزله زده دچار بحران شده اند.

وی اضافه کرد: مسئولان باید یک تصمیم جدی در خصوص افزایش قیمت ها بگیرند تا قدرت خرید مردم بالا و روند بازسازی به حالت معمول گذشته و با همان شتاب قبل برگردد.

مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکثر مردم که خانه هایشان تخریب و مستاجر بودند در داخل کانکس زندگی می نمایند و سرپناه مستحکمی ندارند.

تهدید سلامتی مردم با استحمام در هوای سرد

تجری ادامه داد: با نزدبک شدن به فصل سرما استحمام مردم در داخل کانکس ها مشکلاتی را از لحاط جسمانی برای مردم ممکن است ایجاد کند و من امیدوارم برنامه هایی که استاندار در نظر گرفته تکمیل گردد.

وی ادامه داد: مردم از کمبود سرویس های بهداشتی گلایه دارند که این مسئله به جاست و من حق به مردم می دهم ولی در چنین شرایطی همکاری بیشتر مردم ر ا می طلبد، امروزه برخی از واحدها اجاره یا تعمیر و برخی کانکس ها خالی شده است.

تجری با بیان اینکه وجود سرویس های بهداشتی در محیط گسترده سطح شهر تهدید آفرین است، اضافه کرد: امروزه ارائه خدمات یکی از واجبات است و امیدوارم مسئولان حمایت بیشتری نمایند و مردم عزیز همکاری بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان ادامه داد: یک بیمارستان موقت در خارج از شهر سرپل ذهاب در حال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بود و چون از شهر فاصله داشت مردم با مشکلاتی روبرو می شدند اما این مشکل خوشبختانه با افتتاح بیمارستان درون شهر در هفته آینده رفع می گردد.

وضعیت خدمات بهداشتی و درمانی و رسیدگی به بیماران خاص

تجری تاکید نمود: خانه های بهداشت بازسازی و نوسازی شده اند و امروزه 20 واحد خانه بهداشت در شرف بهره برداری است، امیدوارم مسئولان نسبت به هزینه های درمان یک نگاه ویژه ای را داشته باشند .

تجری اضافه کرد: بیماران خاص در شرایط خوبی به سر می برند و مراکز دیالیز در مناطق زلزله زده کرمانشاه در حال فعالیت است ولی مثل سایر مناطق کشور پزشک متخصص در رشته های مختلف کم است و من امیدوارم با عنایتی که شخص وزیر دارد این مسئله هرچه زود تر رفع گردد و به طور کلی مردم رضایت نسبی از خدمات ارائه شده در حوزه بهداشت و درمان دارند.

سرویس بهداشتی و استحمام در کانکس مشکل بزرگ زلزله زدگان

وی با بیان اینکه چالش امروز مناطق زلزله زده کرمانشاه سرویس های بهداشتی و استحمام مردم در داخل کانکس هاست، گفت: خوشبختانه بیماری خاصی مردم را تهدید نمی کند و شیوع بیماری های واگیر مثل سالک را در منطقه به دلیل نظارت های بهداشتی شاهد نیستیم.

تجری ادامه داد: در حال حاضر مشکل جدی سرویس بهداشتی و استحمام مردم با توجه به آغاز فصل سرماست و بیماری های واگیر نسبت به سال های عادی کم تر شده و حل مشکل تامین حمام خارج از توان وزارت بهداشت است و بیشتر یک کار اجرایی محسوب می گردد.

وی یاد آوری کرد: در زمینه بهداشت محیط و جمع آوری زباله ها اقدامات خوبی صورت گرفته و امیدوارم این کارها ادامه پیدا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "به مناسبت سالروز زلزله کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ دود گرانی مصالح در چشم زلزله زده ها، سرویس بهداشتی و حمام مسئله ای بزرگ در مناطق زلزله زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به مناسبت سالروز زلزله کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شد؛ دود گرانی مصالح در چشم زلزله زده ها، سرویس بهداشتی و حمام مسئله ای بزرگ در مناطق زلزله زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید