تجهیزات داخلی انتقال نوری جایگزین نمونه خارجی شد

به گزارش وبلاگ دکوراسیون به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک استارت اپ ایرانی فعال در زمینه فراوری تجهیزات ارتباطی و مخابراتی (انتقال نوری) در راستای تحقق توسعه ارتباطات و فناوری های نوین ارتباطی گام برداشت.

تجهیزات داخلی انتقال نوری جایگزین نمونه خارجی شد

این استارت اپ محصولات خود را که قبلاً در انحصار شرکت هایی همچون زیمنس و ای بی بی بود با همت فناورانه در داخل فراوری و بومی کرد.

سجاد مؤمنی مدیر این استارت اپ ایرانی در مورد یکی از محصولات خود گفت: OTN یکی از محصولاتی است که با همت محققان توسط این استارت آپ بومی شد. این محصول قابلیت انتقال دیتا تا 2 ترابایت را روی فیبر نوری فراهم می نماید و احتیاج بحرانی به ایجاد ارتباط در زمان وقوع سیل در لرستان با این محصول رفع شد تا زیرساخت ها ایجاد گردد.

وی ادامه داد: محصول بعدی مالتی پلکسر (PDH) نام دارد که به عنوان نوعی انتقال دهنده در سیستم های مخابراتی با پهنای باند 1.25 گیگابیت بر ثانیه محسوب می گردد. در گذشته از محصولات شرکت هایی همچون هوآوی-zte- فایبر هوم استفاده می شد که با بومی شدن آن در کشور این محصول جایگزین نمونه خارجی شد.

به گفته مؤمنی، ماژول فیبر نوری(SFP) نیز یکی دیگر از محصولات این استارت اپ است که کار تبدیل دیتای الکتریکی به لیزر یا نوری را انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تجهیزات داخلی انتقال نوری جایگزین نمونه خارجی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات داخلی انتقال نوری جایگزین نمونه خارجی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید