ترخاق: فدراسیون کشتی تفاهم نامه ای را امضا نکرده است، پهلوانان کشور همواره از بین کشتی گیران انتخاب شده اند

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، دبیرکل فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی گفت: من هم در جلسه ای که ماه گذشته در خصوص واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای برگزار گردید، حضور داشتم، آنجا هیچ تفاهم نامه ای به امضا نرسید.

ترخاق: فدراسیون کشتی تفاهم نامه ای را امضا نکرده است، پهلوانان کشور همواره از بین کشتی گیران انتخاب شده اند

سلطانعلی ترخاق در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ دکوراسیون در رابطه با واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای گفت: ماه گذشته بود که جلسه ای در دفتر احمدی معاون وزیر ورزش برگزار گردید و علاوه بر داورزنی، جوهری (رئیس فدراسیون زورخانه ای)، اسبقیان، مهرعلیزاده، من و علیرضا حیدری هم حضور داشتیم. در همان جلسه با توجه به سن و سوابقی که در کشتی پهلوانی دارم برای حاضرین شرح دادم که حتی در زمان های گذشته و اواخر دوراه پهلوی، مسابقات کشتی پهلوانی را فدراسیون کشتی برگزار می کرد و همواره پهلوان کشور از بین قهرمانان بنام کشتی انتخاب می شد. همان زمان فدراسیون سیدمحمد خادم این رقابت ها را برگزار کرد و دنیا پهلوان تختی صاحب بازوبند پهلوانی شد. قهرمانان شاخصی چون منصور مهدیزاده، احمد وفادار، عباس زندی و... نیز که از قهرمانان دنیا بودند، به بازوبند رسیدند.

وی ادامه داد: صندلی کشتی پهلوانی در فدراسیون کشتی بوده و خواهد بود. همان مقطع شعبان جعفری مسئول ورزش زورخانه ای بود ولی متولی کشتی پهلوانی، فدراسیون کشتی بود و تمام کمیت و کیفیت کار را برعهده داشت. از سبک وزن تا سنگین وزن مسابقات هم قهرمانان ما از جامعه کشتی بودند، ضمن اینکه شرح دادم رسول خادم در این سال ها همواره قهرمانان تیم ملی را به زورخانه می برد و ملی پوشان ما از جمله حسن رحیمی، کمیل قاسمی، حسن یزدانی، پرویز هادی و... همه به فرهنگ و ورزش زورخانه آشنا بودند.

ترخاق با تاکید بر اینکه نمی گردد کشتی پهلوانی را از فدراسیون کشتی جدا کرد، توضیح داد: الان یک زورخانه در ایران هم تشک کشتی ندارد، قبلا هم ورزش زورخانه ای یک نرمش برای کشتی گیران بود و همواره پهلوان کشور هم از بین کشتی گیران انتخاب می شد. در سال های 63 و 64 که من رئیس فدراسیون کشتی بودم و امیر شیرگیر رئیس فدراسیون زورخانه ای بود، خودم مسابقات کشتی پهلوانی را برگزار کردم که محمدحسن محبی پهلوان کشور شد و عبدالله عزیزی هم به مقام سومی رسید.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی در سرانجام گفت: در آن جلسه و نه بعد از آن، ما هیچ چیزی را امضا نکردیم چون معتقدیم که صندلی کشتی پهلوانی در فدراسیون کشتی است نه فدراسیون زورخانه ای.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ترخاق: فدراسیون کشتی تفاهم نامه ای را امضا نکرده است، پهلوانان کشور همواره از بین کشتی گیران انتخاب شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخاق: فدراسیون کشتی تفاهم نامه ای را امضا نکرده است، پهلوانان کشور همواره از بین کشتی گیران انتخاب شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید