ترفندهای محافظت از چشم ها در برابر مانیتور

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، با انجام روش های جالب عوارض استفاده از گوشی های هوشمند و رایانه را به حداقل برسانید.

ترفندهای محافظت از چشم ها در برابر مانیتور

به گزارش خبرنگار امروزه با پیشرفت تکنولوژی در جهان استفاده از تلفن های هوشمند و مانیتور ها وقت زیادی را از انسان می گیرند و به نوبه خود باعث خستگی چشم ها می شوند. باید بدانید که زل زدن طولانی مدت به صفحه مانیتور می تواند اختلالات بینایی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

با توجه به مطالعات علمی گوناگون 50 تا 90 درصد افراد بعد از تماشای صفحه مانیتور دچار خستگی، خارش، قرمزی و درد در ناحیه چشم می شوند که این علائم می تواند با سردرد، درد های مغزی و کمر درد نیز همراه باشد.

درمان تاری دید با حنا!

استراحت چشم ها

با توجه به تماشای طولانی مدت و زل زدن به صفحه مانیتور ممکن است عوامل خطرسازی در این زمینه گریبانگیر شما شود که برای جلوگیری از اختلالات بینایی و تاری دید بهتر است هر نیم ساعت یک بار به مدت 2 الی 3 دقیقه نگاه خود را به اطراف متمرکز کنید.

حرکات یوگا

یکی از موثر ترین روش ها برای استراحت چشم ها انجام تمرینات یوگای چشم است. یوگای چشم شامل مجموعه ای از حرکات آرام کننده است که هر زمان از روز انجام آن توصیه می شود. برای مثال خیره شدن بدون پلک زدن به یک شی به مدت 20 ثانیه پس از یک ربع استفاده از مانیتور می تواند تاثیر فوق العاده ای در رفع خستگی چشم داشته باشد.

مرطوب کردن چشم ها

پس از مشاهده خستگی یا سوزش در چشم کافی است تنها برای مدت چند ثانیه با حرکات زیگزاگی به منظور افزایش رطوبت در کره چشمان خود، به اشیای اطرافتان نگاه کنید.

پلک زدن سریع

برای جلوگیری از خستگی چشم بعد از تماشای مانیتور پس از چند مرتبه پلک زدن، چشمان خود را به مدت 20 ثانیه بسته نگه دارید و سپس با چشمان بسته به جهات بالا، پایین، چپ و راست نگاه کنید و در همین حالت روی هر جهت 5 ثانیه مکث کرده و سپس جهت نگاه را در حالی که هنوز چشم هایتان بسته است تغییر دهید.

نشستن درست در مقابل صفحه نمایش مانیتور و قرار دادن آرنج روی میز باعث جلوگیری از کج شدن مهره های ستون فقرات می شود. برای این کار باید از صندلی و میز مناسب استفاده کنید تا دید شما از بالا به مانیتور باشد چرا که از پایین نگاه کردن به صفحه نمایش می تواند باعث بروز مسائل فراوانی برای سلامتی تان شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ترفندهای محافظت از چشم ها در برابر مانیتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای محافظت از چشم ها در برابر مانیتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید