تفاهمنامه 2 میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی

به گزارش وبلاگ دکوراسیون به نقل از سازمان برنامه و بودجه، بر اساس این تفاهمنامه که در حاشیه کنفرانس دو سالانه بین المللی توسعه کارآفرینی در هند امضا شد، مرکز تخصصی کارآفرینی کسب و کارهای خرد و کوچک هند-ایران در تهران ایجاد می گردد. برگزاری دوره های تخصصی آموزشی، تبادل دانش برای شناسایی ظرفیت های کارآفرینی، اجرای برنامه های توسعه کارآفرینی و تامین اقتصادی خرد از جمله دستورکارهای این مرکز خواهد بود.

تفاهمنامه 2 میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی

این تفاهمنامه، در حیدرآباد هندوستان به امضای اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید جمهوری اسلامی ایران و سانیل شوکلا رییس موسسه توسعه کارآفرینی هند رسید. هند، از پیروز ترین کشورها در توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک در دنیا به شمار می رود. اجرای تفاهمنامه اخیر می تواند به استفاده از تجربیات این کشور در توسعه کارآفرینی، سیستم تامین اقتصادی کسب و کارهای خرد و کوچک خصوصا در مناطق روستایی و حاشیه شهرها و کمتربرخوردار در ایران منجر گردد.

در این سفر که به همراه علی ربیعی رییس هیات مدیره صندوق اجرا شده است، هیات ایرانی با مدیرعامل بانک توسعه صنایع کوچک هند، مدیرعامل بانک تعاون هند، مدیرعامل بانک توسعه کشاورزی هند و مدیرعامل بانک زنان هند دیدار و در خصوص گسترش همکاریها و تبادل تجربیات در چارچوب تفاهمنامه منعقده مذاکره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تفاهمنامه 2 میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهمنامه 2 میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید