تنش بین اسلام آباد و واشنگتن ناشی از بی اعتمادی است

به گزارش وبلاگ دکوراسیون به نقل از روزنامه پاکستان، هیئت دیپلماتیک سفارت آمریکا در پاکستان، شب گذشته به ریاست جان هوور معاون سفارت این کشور در اسلام آباد در بنی گالا با عمران خان رهبر حزب پیروز انتخابات پاکستان دیدار و مصاحبه کرد.

تنش بین اسلام آباد و واشنگتن ناشی از بی اعتمادی است

بر اساس بیانیه مطبوعاتی حزب تحریک انصاف پاکستان، عمران خان رهبر حزب پیروز انتخابات پاکستان و نامزد تصدی پست نخست وزیری این کشور نیز در این دیدار، به معاون سفارت ایالات متحده گفت که تنش های واشنگتن و اسلام آباد، نتیجه بی اعتمادی در روابط دو جانبه است.

بر اساس این بیانیه، موضوعات مربوط به منافع متقابل از جمله روابط پاکستان و ایالات متحده، تجارت دو جانبه و ثبات در افغانستان از دیگر موضوعات مطرح گردیده در این دیدار بوده است.

عمران خان در این دیدار از مصاحبه و نه جنگ به عنوان راهکار مشکلات افغانستان یاد کرد و گفت که مایه خوشحالی است این روزها سخنانی در خصوص به کارگیری راهکار سیاسی به جای جنگ از ایالات متحده آمریکا نیز شنیده می گردد.

وی همچنین گفت که حزب تحریک انصاف (PTI) خواستار روابط پاکستان با واشنگتن بر اساس اعتماد متقابل است تا بتوان روابط بین دو کشور را متعادل تر و قابل اعتمادتر کرد.

عمران خان همچنین تحقق ثبات در افغانستان را به نفع پاکستان، آمریکا و منطقه دانست و گفت: این مهم باید از طریق مشارکت سیاسی محقق گردد.

گفتنی است که علی جهانگیر صدیقی سفیر پاکستان در آمریکا نیز نهم مردادماه در دیدار با جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن، با وی در خصوص راهکارهای حل اختلافات و عادی سازی روابط طرفین به تبادل نظر پرداخت.

منبع: mehrnews.com

به "تنش بین اسلام آباد و واشنگتن ناشی از بی اعتمادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش بین اسلام آباد و واشنگتن ناشی از بی اعتمادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید