توسعه کریدورهای ترانزیت، بازآفرینی شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، محمد اسلامی ظهر پنجشنبه در آیین شروع عملیات اجرایی راه آهن قطعه اول بم - جیرفت به طول 26.7 کیلومتر بیان داشت: توسعه متوازن و توسعه پایدار مواردی هستند که برای ما از اهمیت بالایی برخوردارند. آسیب ها و هزینه های سنگینی که در جامعه با آن روبرو هستیم معمولا ریشه در غفلت از این دو موضوع دارد.

توسعه کریدورهای ترانزیت، بازآفرینی شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در استفاده از این دو تفکر، روینمودها و برنامه ریزی های خوبی در کشور وجود دارد و جهت گیری در توسعه ریلی کشور شتاب خوبی گرفته است.

وی گفت: پنج مرکز استان در کشور وجود داشت که از جمله برنامه های دولت تدبیر و امید بود تا این مراکز را به شبکه ریلی کشور متصل کند. تا به اینجا دو مرکز متصل شده اند و سه استان آذربایجان غربی، گیلان و تبریز از هفته دیگر به این شبکه متصل خواهند شد.

اسلامی توضیح داد: محورهای دیگری که بسیار مورد توجه ماست و از جمله واجبات محسوب می گردد توسعه کریدورهای ترانزیت است که ایجاد فرصت می نماید و در تقویت محور شرق موثر است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از جمله محورهای ترانزیت محورهای چابهار و محور جاسک است که یکی از فرصت های بسیار خوب به شمار می رود و با ایجاد صنعت گاز و پتروشیمی یک محور بزرگ اقتصادی خواهد شد که از مسیر جیرفت باید عبور کند.

اسلامی یادآور شد: گام مهم و نقطه شروعین حرکت برای بها دادن به این فکر عملیاتی کردن محور جاسک است.

وی بیان داشت: برای رسیدن به این اهداف باید سرمایه گذاران را معطوف دولت بکنیم و به این امید که شکوفایی این منطقه با بهره مندی برای استفاده از محور ترانزیت را به کمک خدا شروع کنیم.

وی به مسئله پارک لجستیک اشاره نمود و یادآور شد: زمانی که در سال 94 یا 95 طرح جامع شهر جیرفت تصویب شد در آن جا طرح پارک لجستیک نیز تعریف شد.

اسلامی گفت: در جیرفت چهار تا پنج میلیون تن محصولات کشاورزی داریم که باید به همراه صنایع تبدیلی که شکوفایی اقتصادی دارد در دستور کار قرار گیرند.

وی اضافه نمود: شکل دریافت پارک لجستیک و پیوند آن با راه آهن، جاده و فرودگاه مهم است که در این خصوص نقش مردم بسیار زیاد است و دولت به تنهایی قادر به اجرا و تکمیل این پروژه نیست.

وزیر راه و شهرسازی به بازآفرینی شهری اشاره نمود و عنوان داشت: بازآفرینی شهری یکی از نقاط بسیار مهم و قانون بسیار ارزشمندی است که شرکت بازآفرینی شهری در این خصوص برنامه های خود را شروع نموده است.

وی گفت: شورای شهر، شهرداری و سایر سازمان های مربوطه باید طرح نوسازی بافت فرسوده شهر را پیگیری نمایند و انشاالله شاهد جیرفتی با نشاط در آینده ای نزدیک باشیم.

اسلامی توضیح داد: ان شاالله در سال 1400 این شهر را بانشاط و ساختمان های مقاوم مشاهده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توسعه کریدورهای ترانزیت، بازآفرینی شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه کریدورهای ترانزیت، بازآفرینی شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید