تیام: حضور در لیگ ایران من را از تیم ملی دور کرد، می دانم در استقلال عملکرد بهتری داشتم

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، مامه تیام مهاجم پیشین استقلال گفت که حضور در این تیم او را از تیم ملی کشورش دور نموده است.

تیام: حضور در لیگ ایران من را از تیم ملی دور کرد، می دانم در استقلال عملکرد بهتری داشتم

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، روزنامه البیان امارات گفت و گوی تفصیلی با مامه تیام مهاجم سنگالی باشگاه عجمان انجام داده که در آن به نکات جالب توجهی اشاره شده است.

در مقدمه این مصاحبه آمده است: تیام که فعالیت حرفه ای خودش را در اروپا آغاز کرد و سپس وارد لیگ ایران شد به دلیل تمایل خانواده اش فوتبال امارات را انتخاب کرد و به باشگاه عجمان پیوست. تمایل همسر و همچنین مادر تیام به زندگی در امارات موجب شد خیلی زود پیشنهاد عجمان را بپذیرد و با پرداخت مبلغی به باشگاه استقلال رضایتنامه خودش را دریافت کند.

تیام از حضور در امارات راضی است و اعتقاد دارد تاکنون عملکرد خوبی در عجمان داشته است. او در مورد حضورش در امارات گفت: قبل از پیوستن به عجمان به همراه استقلال سفری به امارات داشتم. برای دیدار با العین به اینجا آمده بودم و خوشبختانه در سرانجام فصل پیشنهادی از لیگ امارات دریافت کردم که برایم ارزشمند بود. قبل از آن اطلاعات زیادی از فوتبال امارات نداشتم اما می توانم بگویم از حضور در اینجا خوشحالم. برگزاری مسابقات بسیار خوب است، امکانات مناسبی در اختیار داریم و همینطور رقابت ها جذاب است چرا که پیش بینی نتیجه هیچ مسابقه ای در اینجا آسان نیست. حالا فکر می کنم به اندازه کافی زمان داشته ام و می توانم توانایی واقعا خودم را در اینجا نشان دهم.

مهاجم سابق استقلال افزود: در آغاز فصل آغاز بسیار خوبی داشتم اما بعد از آن مدتی پیروز به گلزنی نشدم که فکر می کنم کاملا طبیعی بود. در واقع احتیاج به زمان بیشتری داشتم چرا که وقتی به یک لیگ جدید می آیید تطبیق شرایط تا حدودی سخت می گردد. تا اینجا 6 گل برای عجمان به ثمر رسانده ام که می دانم عدد زیادی نیست و کوشش می کنم باز هم عملکرد بهتری داشته باشم و بتوانم به پیروزیت تیم یاری کنم.

تیام در پاسخ به این سوال که بعضی عقیده دارند در لیگ ایران و تیم استقلال عملکرد بهتری داشتی، گفت: قبول دارم که در فصل گذشته عملکرد بهتری داشتم و کوشش می کنم به همان سطح آمادگی که در استقلال داشتم برسم. امیدوارم این شرایط برای من فراهم گردد.

تیام با اشاره به ماجرای انتقالش از استقلال به عجمان گفت: خانواده کوچک من نقش زیادی در این موضوع داشتند. وقتی برای دیدار با العین به امارات آمدیم خودم و اعضای خانواده ام به این کشور علاقمند شدیم. در واقع خانواده از من خواستند شرایطی را ایجاد کنم که بتوانیم در امارات زندگی کنیم. همچنین تمایل داشتم بعد از حضور در ایران، ایتالیا، بلژیک و یونان تجربه متفاوتی در فوتبال داشته باشم و به همین دلیل امارات را انتخاب کردم. مادرم هم در این انتقال تاثیر داشت. ما از یک خانواده مسلمان هستیم و مادرم دوست داشت همچنان در یک کشور اسلامی زندگی کنم.

تیام با استفاده از یکی از بندهای قرارداد و پرداخت مبلغی که موجب دریافت رضایتنامه از استقلال می شد به عجمان پیوست. مهاجم سنگالی در این خصوص گفت: من در استقلال عملکرد خوبی داشتم و 12 گل در 13 بازی به ثمر رساندم اما مایل بودم که شرایط را تغییر دهم و این بند در قرارداد به من یاری کرد. باید حرفه ای فکر می کردم و به همین دلیل امارات را انتخاب کردم. شنیده بودم که شرایط بازیکنان خارجی در اینجا بسیار خوب است و به همین دلیل با قراردادی دوساله راهی عجمان شدم.

تیام در مورد دوری اش از تیم ملی سنگال گفت: ورود به لیگ ایران باعث دوری من از تیم ملی شد. مربیان تیم ملی فوتبال اروپا را دنبال می نمایند و به دنبال بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی هستند. از زمانی که وارد لیگ ایران شدم و به استقلال پیوستم شانس حضور در تیم ملی را از دست دادم. زمانی که در اروپا بودم ارتباطات بسیار خوبی داشته و حتی شانس حضور در اینتر، یوونتوس و امپولی را داشتم اما حالا بازگشت به چنین موقعیتی بسیار سخت است. این وضعیت من را ناراحت نمی کند. تنها کوشش می کنم با تمرکز به کار خودم ادامه دهم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تیام: حضور در لیگ ایران من را از تیم ملی دور کرد، می دانم در استقلال عملکرد بهتری داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیام: حضور در لیگ ایران من را از تیم ملی دور کرد، می دانم در استقلال عملکرد بهتری داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید