جشنواره جهانی فجر میزبان فیلم جدید ریتی پان

ریتی پان کارگردان کامبوجی با فیلم جدیدش که نماینده کشورش در اسکار 2019 بود در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور می یابد.

جشنواره جهانی فجر میزبان فیلم جدید ریتی پان

به گزارش خبرنگاران، ریتی پان کارگردان نامدار کامبوجی که در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر جایزه صلح را دریافت کرد، در دوره سی و هفتم جشنواره با فیلم قبرهای بی نام و نشان در بخش نمایش های ویژه: بهترینِ کشورها حضور خواهد داشت.

قبرهای بی نام و نشان مستندی شاعرانه است که در امتداد مکاشفات ریتی پان فیلمساز نام آشنای کامبوجی درباره تأثیرات پایدار نسل کشی در کامبوج ساخته شده است.

داستان این فیلم درباره پسری سیزده ساله است که بیشتر اعضای خانواده خود را از دست داده و جستجو برای یافتن قبرهای آنها را شروع می نماید.

فیلم جدید ریتی پان تاکنون در جشنواره های ونیز، تلوراید و… روی پرده رفته و نماینده معرفی شده از سوی سینمای کامبوج در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در سال 2019 بوده است.

ریتی پان سال 97 با حضور در ایران مهمان سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر بود و جایزه صلح را از این رویداد بین المللی دریافت کرد. این جایزه توسط الیور استون فیلمساز آمریکایی دیگر مهمان ویژه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در اختتامیه جشنواره به وی اعطا شد.

سی وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از 18 تا 26 آوریل 2019 (29 فروردین تا 6 اردیبهشت 1398) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جشنواره جهانی فجر میزبان فیلم جدید ریتی پان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره جهانی فجر میزبان فیلم جدید ریتی پان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید