رایزنی ظریف در رم برای سازوکار های جدید مالی در برخورد با تحریم های آمریکا

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، وزیر خارجه ایران که به منظور دیدار با مقامات ایتالیایی و شرکت در کنفرانس بین المللی مصاحبه های مدیترانه ای وارد رم شد گفت، در مصاحبه که با ایتالیایی ها درباره ساز و کار مالی اروپا صحبت می گردد.

رایزنی ظریف در رم برای سازوکار های جدید مالی در برخورد با تحریم های آمریکا

به گزارش ، سازوکار مالی اروپا برای تجارت با ایران یکی از محور های اصلی مصاحبه های محمدجواد ظریف با مقامات ایتالیایی در رم است.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که چهارشنبه شب به منظور دیدار با مقامات ایتالیایی و شرکت در کنفرانس بین المللی مصاحبه های مدیترانه ای وارد رم شد، در بدو ورود خود به فرودگاه چامپینو، به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در ایتالیا گفت: در مصاحبه هایی که با ایتالیایی ها خواهیم داشت درباره ساز و کار مالی اروپا صحبت می کنیم. البته قرار بود خانم موگرینی نیز حضور داشته باشد، اما سفر غیر منتظره ای به ترکیه دارند و احتمالا هفته آینده در حاشیه اجلاس افغانستان در ژنو حضور خواهند داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره برنامه سفر خود به رم گفت: هر سال در ایتالیا اجلاس مصاحبه های غرب آسیا و مدیترانه ای برگزار می گردد.

وی اضافه نمود این فرصت خوبی است برای اینکه مواضع کشور درباره وضع بسیار خطرناک منطقه ما، به ویژه سیاست های امریکا و وضع افراط گرایی و تروریسم در منطقه مطرح می گردد.

ظریف که جمعه شب در این نشست سخنرانی خواهد نمود اضافه نمود روز جمعه فرصتی برای جمهوری اسلامی قرار دادند که صحبتی در این زمینه داشته باشیم.

وی گفت: البته همکاران من روز شنبه درباره برجام سخنرانی خواهند داشت، اما گفت و گوی بنده بیشتر درباره مسائل منطقه ای خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت: در کنار کنفرانس بین المللی مصاحبه های مدیترانه ای مذاکراتی با برخی مقامات ایتالیایی و برخی مقامات شرکت کننده در اجلاس خواهیم داشت. مصاحبه با شماری از ایرانیان مقیم ایتالیا و نشست اقتصادی با کارافرینان ایتالیایی از دیگر برنامه های ظریف در سفر به رم خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رایزنی ظریف در رم برای سازوکار های جدید مالی در برخورد با تحریم های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی ظریف در رم برای سازوکار های جدید مالی در برخورد با تحریم های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید