سبحانی فر: دستگاه های حاکمیتی و عمومی به دولت الکترونیک بپیوندند

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، رییس کمیته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: همه دستگاه های حاکمیتی، دولتی و عمومی با پیوستن به دولت الکترونیک باید در سطحی فراگیرتر و با خدمات مناسب تر و بهتر احتیاج جامعه به این کالای اساسی جامعه را تامین نمایند.

سبحانی فر: دستگاه های حاکمیتی و عمومی به دولت الکترونیک بپیوندند

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با وبلاگ دکوراسیون گفت: امروز صنعت آی تی و آی سی تی مثل گذشته کالایی لوکس و غیرضرور نیست بلکه همچون سبد کالایی در شمار اساسی ترین و ضروری ترین مایحتاج شهروندان ایرانی واقع شده است. فعالیت در بستر آی تی و آی سی تی امروز جزو مایحتاج اولیه خانواده های ایرانی است بنابراین همه دستگاه های حاکمیتی، دولتی و عمومی باید با تبعیت از دولت الکترونیک این کالای مورد احتیاج جامعه را در سطحی فراگیرتر و با خدمات مناسب تر و بهتر در اختیار جامعه قرار دهند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس در ارزیابی از وضعیت صنعت آی تی و آی سی تی در سال 1397، گفت: با اقدامات خوب وزیر جوان، کارآمد و پرانرژی ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز وضعیت صنعت آی تی و آی سی تی در شرایط خوبی واقع شده است. این دو زیرساخت نقش مهمی در توسعه، بهره وری، ارزش اضافه کرده، اشتغال و فرهنگ جامعه دارد. مدیریت قابل قبول جهرمی در این صنعت موجب شتاب، سرعت و تقویت امنیت شبکه و تکمیل زیرساخت های مرکز ملی تبادل اطلاعات شد. دولت الکترونیک برای اولیه بار از رشدِ چشمگیری در سال 1397 برخوردار شد. زیرساخت های قرار دریافت اطلاعات دستگاه ها به ویژه اطلاعات ناجا، دستگاه قضایی و شهرداری از جنبه سخت افزاری و نرم افزاری فراهم شد اما با استقبال چندان این دستگاه ها روبرو نشد و اشتراک گذاری اطلاعات دستگاه ها در مرکز ملی تبادل اطلاعات پیشرفت مناسبی نداشت. دستگاه های مذکور باید در بستر تعامل و همکاری با دولت الکترونیک اطلاعات و آمار خود را در حد ضرورت و مورد احتیاج جامعه در اختیار همه شهروندان ایرانی قرار دهند.

وی از هزینه چند ده میلیارد تومان در مرکز ملی تبادل اطلاعات کشور اطلاع داد و اضافه کرد: این حجم سرمایه گذاری برای به صفر رساندن فساد اداری و مالی، بهبود راندمان، کیفیت و سرعت خدمات رسانیِ به مردم و کاهش هزینه ها و اتلاف وقت مراجعان به دستگاه ها به همراه بهبود کیفیت و دسترسی فراگیر و راحت تر مردم به خدمات و اطلاعات مورد احتیاج در بستر آی تی و آی سی تی انجام شد از این رو انتظار بود در سال 1397 پهنای باند و خدمات ارائه شده در این بستر بیش از سال 1396 باشد. قیمت پهنای باند در کنار خدمات ارائه شده تحت وب باید کاهش یابد تا استفاده از آن برای همه ایرانیان مقرون به صرفه گردد. ارائه خدمات آی تی و آی سی تی در بستر تلفن همراه و ثابت باید فراگیرتر از گذشته دنبال گردد اما قبل از آن، پوشش دهی و آنتن دهی تلفن همراه به ویژه در نقاط کور داخل شهرها و مناطق دور افتاده روستایی باید در اولویت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار بگیرد.

سبحانی فر متذکر شد: با توجه به تشدید تحریم های مالی غرب بر ضد مردم کشورمان یکی از بهترین شیوه های پوشش دهی و آنتن دهی تلفن همراه، فعال شدن رومینگ همراه اول، رایتل و ایرانسل انجام است تا هر سه اپراتور بتوانند از ظرفیت های یکدیگر برای ارائه خدمات استفاده نمایند البته قرارداد رومینگ تلفن همراه بین سه اپراتور کشور در اواخر سال 1397 منعقد شد که امیدوارم این قرار داد پس از تعطیلات نوروز 98 به صورت کامل اجرایی گردد تا همه اپراتورها بتوانند در بستر امکانات و تجهیزات اپراتوری که در مناطق محروم و دور افتاده حضور دارد به مردم خدمت رسانی کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله در سال 1398 توسعه تلفن همراه و ثابت و خدمات آی تی و آی سی تی در این بستر از محل اعتبارات Uso توسط اپراتورهای موجود یا اپراتورهای جدید در همه روستاهای کشور اجرایی گردد. همچنین امیدوارم در این سوال بتوان امکانات، خدمات و سرویسهای بهتر و بیشتری در اختیار مردم قرار داده گردد تا صنعت آی تی و آی سی تی موجب رشد و توسعه چشمگیر و جهشی همه بخشهای کشور با کمترین هزینه و سریعترین زمان تحقق یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سبحانی فر: دستگاه های حاکمیتی و عمومی به دولت الکترونیک بپیوندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبحانی فر: دستگاه های حاکمیتی و عمومی به دولت الکترونیک بپیوندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید