سخنگوی دولت: بدبینانه ترین سناریو را درباره کرونا پیش بینی کردیم

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، علی ربیعی با اشاره به اینکه بدبینانه ترین سناریو را درباره کرونا پیش بینی کردیم، گفت: بین سه هزار تا ده هزار تجهیزات (تخت) نیرو های مسلح آماده نموده اند که در صورت احتیاج به ما یاری می نمایند.

سخنگوی دولت: بدبینانه ترین سناریو را درباره کرونا پیش بینی کردیم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ دکوراسیون، علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور و سخنگوی دولت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید، گفت: من کرونا نگرفتم، اما در تمام جلسات کرونا هستم و متوجه شدم بسیاری از افراد گرفته اند، اما متوجه نمی شوند.

وی با اشاره به شرایط سخت در کشور در سال 98 و خسارت 35 هزار میلیاردی سیل ابتدای سال بیان داشت: اولین اقدام لازم در حوزه بهداشت و درمان بود. الان که مسائل کشور را با کشور های دیگر مقایسه می کنم مدیریت آقای نمکی و همکارانش خوب عمل کردند و در کنار این موضوع زیرساخت های درمانی را در شش سال گذشته قوی کردیم و تخت های بیمارستانی را نسبت به قبل انقلاب دو برابر کردیم.

وی بیان داشت: آقای نمکی انستیتو پاستور و 52 آزمایشگاه را تجهیز نموده بودند. ما بد بینانه ترین سناریو را پیش بینی کردیم. بین سه هزار تا ده هزار تجهیزات (تخت) نیرو های مسلح آماده نموده اند که در صورت احتیاج به ما یاری می نمایند. سعی کردیم پرستاران بازنشسته را مجدد بخواهیم. این سنگر را باید نگه داریم. حدود 50 میلیون ماسک داریم وارد می کنیم که احتمالا تا اواخر و اواسط هفته آینده بصورت کامل وارد کشور می گردد، واقعا این ماسک ها را به دلیل کمبود گران خریدیم، زیرا جهان با بحران ماسک روبرو بود.

ربیعی گفت: در ششم اسفند آژیر کرونا در کشور نواخته شد؛ اگر در قم زودتر متوجه شده بودیم شاید تمهیدات بهتری انجام می دادیم، ما مدارس، دانشگاه را تعطیل کردیم، مراجع و علما هم بسیار خوب یاری کردند.

وی اضافه نمود: امروز در دولت مصوب شد بعضی مراکز تجمعی و بازار ها تعطیل خواهد شد، اما در اصناف کالا های اساسی ارائه می گردد و حتی بعضی خدمات 24 ساعته خواهد بود، در خروجی ها دارد نظارت صورت می گیرد و اگر ببینیم خروجی ها بیشتر می گردد امکان دارد تصمیمات دیگری بگیریم.

ربیعی تاکید نمود: ما سمت و سوی فراوری را به سمت لوازم ضدعفونی نماینده بردیم.

وی مطرح نمود: سازمان برنامه و تامین اجتماعی یاری کردند و طلب تامین اجتماعی را صفر کردیم. فعلا وام خرید و قرض الحسنه را به 4 میلیون نفر می دهیم که سود 12 درصدی آن را 4 درصد مردم و 8 درصد دیگر را دولت پرداخت می نماید.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: به 3 میلیون خانوار بسته های معیشتی پرداخت خواهد شد که تمام مراحل آن بالای 1000 میلیارد تومان هزینه می گردد.

وی بیان داشت: بعضی کالا ها را بدون روال ثبت سفارش انجام می دهیم و بانک مرکزی ارز لازم را تخصیص می دهد؛ تنخواهی به معاونت غذا و دارو پرداخت خواهد شد.

سخنگوی دولت گفت: چقدر بیرحمانه آمریکایی ها گفتند کاری که تحریم ها نتوانست با ایران بکند کرونا انجام می دهد.

ربیعی گفت: با این فعالیت ها توانستیم اقتصادمان را سرپا نگه داریم. با توجه به تعطیلی مدارس قرار شد با توجه به جغرافیای کشور هفته هایی را در آموزش و پرورش برای آموزش دانش آموزان افزایش دهند، همینطور 17 جلسه آموزشی تحصیلات تکمیلی باید انجام گردد.

وی اعلام کرد: ما و آقای رییس جمهور می خواهیم هیچ فردی بیکار نگردد و منتظر تخصیص اعتبار آن هستیم، هیچ وقت عاطفه ایرانی این روز ها را فراموش نمی نماید.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه ما در جریان شیوع کرونا تجربه خوبی از آموزش را با فضای مجازی و صداوسیما تجربه کردیم، گفت: من از مردم می خواهم که خرید ها را به سمت فضای آنلاین ببرند تا آن کسب و کار ها هم سامان بگیرد و اینکه پست هم مرسولات را با تخفیف ارسال خواهد نمود.

سخنگوی دولت در خصوص دلیل مخالفت با قرنطینه گفت: نگویید دولت مخالف قرنطینه بود بلکه ابتدا باید قرنطینه را تعریف کنیم، کشور های اروپایی هم در مقابل کرونا هر کدام یک سبکی را انتخاب کردند، ما باید زیرساخت ها را در کشور مدنظر قرار دهیم، امروز وزیر بهداشت در خصوص تعطیلی بعضی بازار ها نظر داشت که سریعا مصوب شد، نقش مردم در این زمینه بی بدیل است، ما تصمیمات کاهش تماس مردم را دنبال می کنیم.

وی بیان داشت: ما چنین قرنطینه ای که کسی در تهران از خانه بیرون نیاید نداریم، اما به وزرا سپردیم بعضی کارمندان معلول یا دارای بیماری های زمینه ای دور کاری انجام دهند، ما الگوی مبتنی بر شرایط فرهنگی، اجتماعی و مالی را پیگیری می کنیم.

ربیعی در خصوص شبهه در آمار بیماران کرونایی گفت: چرا نباید آمار را اعلام کنیم؟ بعضی از پزشکان ما هم در قم احتمال وجود کرونا را دادند، اما وظیفه ما توجه به اعلام آزمایشگاهی بود، شاید یک تعدادی از افراد از طریق کرونا فوت نموده اند ما متوجه نشدیم، اما در آن طرف تعدادی از افرادی که از طریق آنفولانزا و بیماری های مشابه هم فوت کردند ما در آمار کرونا و مانند آن ها دفن کردیم، ما به مرور داریم آمار را اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سخنگوی دولت: بدبینانه ترین سناریو را درباره کرونا پیش بینی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: بدبینانه ترین سناریو را درباره کرونا پیش بینی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید