سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از بازی ویدئوی

محبوبیت بسیار بالای یک بازی ویدئویی تحت شبکه باعث شده تا کلاهبرداران اینترنتی از آن برای پولشویی نهایت بهره را بگیرند.

سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از بازی ویدئوی

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از اسلیت، بازی ویدئویی Fortnite در سال 2018 بیش از 3 میلیارد دلار درآمد برای طراحانش به ارمغان آورد و بیش از 200 میلیون نفر در سراسر دنیا بازی مذکور را اجرا کردند. اما Epic Games شرکت سازنده این بازی تنها مجموعه ای نیست که از بازی یادشده منفعت کسب نموده و جنایتکاران دنیای مجازی از ارز مورد استفاده در بازی یادشده موسوم به V-bucks برای پولشویی نهایت استفاده را نموده اند.

سواستفاده از بازی های ویدئویی برای پولشویی پدیده ای تازه نیست و در سال 2013 نیز گزارشی توسط جان لوپ ریشت محقق امنیتی تهیه شده بود دال بر اینکه بازی های آنلاین روز به روز بیشتر برای پولشویی مورد استفاده قرار می گیرند. اما گسترش این پدیده به نگرانی هایی جدی دامن زده است.

جانیان فضای مجازی با خرید ارز V-buck از فروشگاه های رسمی بازی fortnite آنها را به دیگران در بخش غیررسمی وب می فروشند. تحقیقاتی که توسط موسسه امنیت سایبری Sixgill در این زمینه به عمل آمده حاکیست چینی ها، اعراب، اسپانیایی ها، آمریکایی ها، روس ها و بعضی افراد دیگر انگلیسی زبان در این زمینه فعال هستند.

موسسه امنیتی Zerofox در سال 2018 پیروز به شناسایی بیش از 53 هزار مورد کلاهبرداری در بازی Fortnite شد که اکثر آنها مرتبط با امور مربوط به پولشویی بوده اند. با توجه به اینکه افراد کم سن و سال نیز بازی یادشده را اجرا می نمایند، کلاهبرداری هایی از این دست می تواند امنیت شخصی این افراد را هم تهدید کند.

منبع: اقتصاد ایران

به "سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از بازی ویدئوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده کلاهبرداران اینترنتی از بازی ویدئوی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید