شرکت نیشکر دهخدا به تخلفات خود انتها دهد

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، سید فاضل شرفی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اقدام چند روز پیش شرکت نیشکر دهخدا در بستن آب به روی کشاورزان اظهار کرد: شرکت نیشکر دهخدا هنوز سد ایجاد گردیده در رودخانه دز را جمع آوری نکرده است این در حالی است که شرکت نیشکر میرز اکوچک خان که اقدام مشابه شرکت دهخدا را انجام داده بود بلافاصله پس از پیگیری های انجام گردیده و تذکر مسئولان اقدام به جمع آوری لوله ها و مستحدثات درون رودخانه کرد؛ انتظار داریم شرکت نیشکر دهخدا به تخلفات خود سرانجام دهد.

شرکت نیشکر دهخدا به تخلفات خود انتها دهد

وی تاکید نمود: ایجاد هر گونه مستحدثات در بستر رودخانه بدون مجوز وزارت نیرو امری خلاف قانون است ضمن اینکه که اگر این اقدام در بین صاحبان ایستگاه پمپاژ رسم گردد خطرناک بوده و تبعات خوبی در پی نخواهد داشت و تامین آب شرب مردم اهواز و پایین دست رودخانه را با مشکل روبرو خواهد نمود.

شرفی گفت: متاسفانه در این موضوع شاهد همراهی برخی مسئولان شهرستانی و استانی با شرکت توسعه نیشکر بودیم در حالی که اگر هر نهاد یا کشاورز دیگری این اقدام را انجام می داد با دشوار ترین برخوردها روبرو می شد.

وی اظهار کرد: هجمه رسانه ای سنگین شرکت توسعه نیشکر و بزرگنمایی چند صد برابری خسارات وارده، در واقع زمینه سازی روانی برای انجام چنین اقداماتی بوده است.

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: در کشور، قانون حاکم است و اگر قانون برای همه یکسان نباشد ابهت و ارزش خود را از دست خواهد داد.

شرفی اظهار کرد: جای تعجب است که یک مسئول چگونه به خود اجازه می دهد به بهانه حمایت از فراوری و اشتغال از بروز یک تخلف آشکار حمایت کند. امور آب مرکز نیز در این مورد مسامحه آشکار نموده است.

شرفی گفت: در مورد ادعاهای شرکت های نیشکری مبنی بر خسارت آن چنانی در حال تهیه گزارش مستندی برای مسئولان کشوری هستیم که تفاوت گفته ها و مصاحبه های مسئولان نیشکر و واقعیت را آشکار خواهد نمود.

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز در انتها همه فعالان بخش کشاورزی استان را به قانونمداری، تعامل و صرفه جویی در مصرف آب برای گذر از بحران آب دعوت کرد.

منبع: mehrnews.com

به "شرکت نیشکر دهخدا به تخلفات خود انتها دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت نیشکر دهخدا به تخلفات خود انتها دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید