شمخانی: در کنار مردم سرافراز و مقاوم لبنان برای هرگونه یاری و مساعدت ایستاده ایم

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی با تسلیت به دولت و ملت لبنان در پی وقوع انفجار در بیروت، گفت: در کنار مردم سرافراز و مقاوم لبنان برای هرگونه یاری و مساعدت ایستاده ایم.

شمخانی: در کنار مردم سرافراز و مقاوم لبنان برای هرگونه یاری و مساعدت ایستاده ایم

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ دکوراسیون، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی در پی انفجار در بیروت نوشت: حادثه انفجار در ⁧‫بیروت‬⁩ و جان باختن و مجروح شدن تعدادی از مردم عزیز ⁧‫لبنان‬⁩ را از صمیم قلب به رئیس جمهور، دولت و ملت لبنان تسلیت میگویم.

وی اضافه نمود: در غم عظیم لبنان عزیز، شریک هستیم و در کنار مردم سرافراز و مقاوم آن برای هرگونه یاری و مساعدت ایستاده ایم.

به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران انفجار شدید عصر روز (سه شنبه) در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن صدها تن در این حادثه دلخراش را تاسف آور و نگران کننده خواند و گفت: با اندوه بسیار این حادثه و اخبار آن را دنبال می کنیم.

وی ضمن اعلام همدردی و تسلیت ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران با ملت و دولت لبنان، بر آمادگی کشورمان برای یاری به برادران و خواهران لبنانی تأکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین بر همبستگی باب دولت و ملت لبنان در این شرایط سخت و طاقت فرسا تأکید کرد.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه نیز در پیغامی توئیتری کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان لبنان بر اثر انفجار را به مردم و دولت لبنان تسلیت گفت.

وی در پیغام توئیتری خود به زبان عربی نوشت: قلب های ما در این فاجعه عظیم با ملت لبنان است. شهدا مورد رحمت قرار بگیرند و صبر و آرامش برای خانوده قربانیان و مجروحان نیز شفا یابند. سلام و درور خدا به این ملت غرورآفرین.

بر اثر انفجار عصر روز سه شنبه 14 مرداد ماه در بیروت پایتخت لبنان تعدادی کشته و صدها نفر زخمی شدند. سازمان صلیب سرخ لبنان در تازه ترین آمار خود اظهار داشت که دست کم 70 نفر بر اثر انفجارهای امروز در بیروت کشته شده اند.

شدت انفجار به ساختمان و مقر نخست وزیری لبنان نیز آسیب جزیی وارد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شمخانی: در کنار مردم سرافراز و مقاوم لبنان برای هرگونه یاری و مساعدت ایستاده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمخانی: در کنار مردم سرافراز و مقاوم لبنان برای هرگونه یاری و مساعدت ایستاده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید