شیب نزولی فروش تبلت در بازارهای جهانی

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، تحلیلگران حوزه فناوری برآورد نموده اند که میزان فروش و استقبال کاربران در دنیا از تبلت ها تا سال 2023 میلادی به شدت کاهش پیدا خواهد نمود.

شیب نزولی فروش تبلت در بازارهای جهانی

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، به نقل از وب سایت gizmochina، آن روزی که شرکت های تکنولوژی و فراوریکنندگان موبایل به فراوری صفحه نمایش های بزرگ و بزرگتر روی آوردند، کمتر کسی فکر می کرد که همین عامل موجب گردد که میزان استقبال کاربران از تبلت ها رو به کاهش رود.

بر اساس تازه ترین آمارهای منتشر گردیده از بازارهای دنیای محصولات تکنولوژی، فروش تبلت در امسال 2018 میلادی به 141 میلیون دستگاه در دنیا نزول پیدا نموده است و همین طور پیش بینی می گردد که این آمار در سال های آتی - به عنوان مثال سال 2023 میلادی - به 120 میلیون دستگاه کاسته خواهد شد.

کارشناسان فعال در حوزه فناوری بر این باورند که شیب نزولی فروش تبلت در دنیا تنها به خاطر فراگیر شدن گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ و همچنین کوچک و سبک تر شدن لپ تاپ هاست که البته برخی از آنها علاوه بر اندازه نمایشگر، به صفحه نمایش های لمسی قابل انعطاف و پیشرفته ای نیز مجهز گردیده اند که به طور کامل می توان از آن ها بعنوان جایگزین تبلت ها استفاده کرد.

البته این تحلیلگران بازار همچنین پیش بینی نموده اند که تبلت هایی که صفحه نمایش آنها بزرگتر از 9 اینچ است، نسبت به سایر تبلت های کوچکتر شانس بیشتری برای فروش خواهند داشت، چراکه محصولات با سایر نمایشگر کوچکتر از 9 اینچ کاملا با یک گوشی هوشمند جایگزین می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شیب نزولی فروش تبلت در بازارهای جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیب نزولی فروش تبلت در بازارهای جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید