صدور کارت بازرگانی رایگان برای دانش بنیانی ها ، سوخت های زیستی فرایند گرم شدن زمین را به تعویق می اندازند

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

صدور کارت بازرگانی رایگان برای دانش بنیانی ها ، سوخت های زیستی فرایند گرم شدن زمین را به تعویق می اندازند

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ دکوراسیون، حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این هفته با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه ای از آن ها را می توانید در ادامه مرور کنید.

3 هزار آزمایشگاه عضو شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی هستند

رضا اسدی فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با بیان این که شبکه آزمایشگاهی در حال حاضر 35 هزار نفر عضو دارد، گفت: پیش بینی می کنیم انتها سال جاری تعداد اعضای شبکه آزمایشگاهی به 50 هزار نفر می رسد.

اسدی فرد تصریح می نماید: در سالی که به نیمه رسانده ایم شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعضای خانواده خود را افزایش داده و با 35 هزار عضو در حوزه های زیست فناوری، علوم و فناوری های شناختی، گیاهان دارویی و طب سنتی، سلول های بنیادی، کشاورزی و محیط زیست و حمل ونقل پیشرفته، اهداف خود را پیش می برد.

کارت بازرگانی تقریبا رایگان برای دانش بنیان های عضو مجمع تشکل ها صادر می گردد

کلاهی، رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران در نشست شاخص های حمایتی کسب و کار های نوپا و شرکت های دانش بنیان، اظهار کرد: مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی با هدف ورود کسب و کار های نوپا فعالیت خود را شروع نموده است و ما کوشش می کنیم در این حوزه همه شرکت ها را به یک چشم ببینیم.

رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران گفت: شرکت های دانش بنیانی که عضو مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران هستند اگر بخواهند کارت بازرگانی دریافت نمایند تقریبا برای آن ها رایگان خواهد بود، زیرا 50 درصد هزینه را صندوق نوآوری و شکوفایی و 50 درصد آن را اتاق بازرگانی پرداخت می نماید و این کارت ها به سرعت صادر خواهد شد.

شرکت های دانش بنیان برای فراوری صنعتی تسهیلات 500 میلیون تومانی دریافت می نمایند

شاوردی مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست شاخص های حمایتی کسب و کار های نوپا و شرکت های دانش بنیان که درمحل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید بعضی تسهیلات و خدمات این صندوق را برشمرد و اظهار کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی یک نهاد حمایتی است که از سال 92 کار خود را شروع نموده است.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: قبل از فراوری صنعتی یک محصول شرکت ها می توانند از خدمات بانکی استفاده نمایند که نرخ سود آن 11 درصد بوده و بازپرداخت آن به صورت مرحله ای است و صندوق 80 درصد کل هزینه را که تا سقف 500 میلیون تومان است تسهیلات می دهد.

نخستین آزمون ملی سنجش هوش در کشور استاندارد شد

نخستین آزمون ملی سنجش هوش با عنوان مجموعه آزمون هوشی ایران - استنفورد - بینه (ISB 5) با کوشش یک گروه مطالعاتی و تحقیقاتی برای دستیابی به اهداف علمی و اجرایی در سطح کشور استاندارد شد.

علی عسگری مجری این طرح پژوهشی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح می توان ابعاد و حیطه های مختلف هوش کلی (IQ)، کلامی و غیرکلامی را در افراد سنین 2 تا 90 سالگی به شیوه ای معتبر و دقیق مورد سنجش و اندازه گیری قرار داد.

به گفته عسگری، این طرح در سه مرحله شامل انطباق سازی و پرورش مقیاس (تهیه بسته اصلی بومی سازی شده آزمون و نیز آماده سازی سؤال ها، زیرمقیاس ها و کلید نمره گذاری برای اجرای اصلی)، رواسازی و اعتباریابی (تدوین نسخه رواسازی و اعتباریابی شده ایران- استنفورد- بینه (ISB 5) به صورت یک مجموعه آزمون کامل ملی) و استانداردسازی (مشخص نمره سنی استاندارد و تهیه جدول های هنجاری) به اجرا درآمده است.

ساخت تجهیزات پیشرفته برای تصویربرداری نوری از مغز شروع شد

با کوشش تیم های تحقیقاتی و در قالب گروه پیشران تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هشت طرح پژوهشی طراحی، ساخت تجهیزات و سیستم ها در حوزه نوروفوتونیک در دانشگاه شهید بهشتی در حال اجرا است.

حمید لطیفی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: برای تصویربرداری از مغز و انجام مطالعات دقیق تر نسبت به عملکرد این بخش حیاتی بدن، طراحی و ساخت دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته درحوزه نوروفوتونیک توسط متخصصان و محققان در پژوهشکده لیزر و پلاسما با همکاری مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال اجرا است.

سوخت های زیستی فرایند گرم شدن زمین را به تعویق می اندازند

خبر گرم شدن جهانی هوا را شنیده ایم. در سه قرن اخیر میانگین دمای هوا یک درجه افزایش یافته است و بنا به گفته محققان تا سال 2050 هم نیم درجه ای این افزایش دما بیشتر خواهد شد. عددی که شاید به ظاهر بزرگ نباشد؛ اما مخاطرات آن برای کره زمین و همه جانداران بزرگ و جدی است.

سوخت های زیستی یکی از راه کار های موثر کاهش انتشار گاز های گلخانه ای و مبارزه با تغییر اقلیم است. قانعی با اشاره به این نکته بیان می نماید: توسعه استفاده از سوخت های زیستی یاری موثری در کاهش گاز های گلخانه ای و در پی آن جلوگیری از تغییرات اقلیمی در جهان است.

12 پژوهشگر ایرانی در بین پراستنادترین پژوهشگران جهان قرار گرفتند

محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: شرکت کلاریویت آنالتیکز (ISI) هرساله به معرفی پراستنادترین پژوهشگران جهان (Highly Cited Researchers) می پردازد. این فهرست شامل گروهی از پژوهشگران علوم و علوم اجتماعی می گردد که در طول یک دهه گذشته با انتشار مقالاتشان توانسته اند بیشترین تعداد استناد ها را دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: برای انتخاب پراستنادترین پژوهشگران جهان، مقالات یک درصد پراستناد در دوره زمانی 2008 تا 2018 مطابق با فهرست پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI) پردازش شدند. گفتنی است، تعداد استناد های مقالات یک درصد پراستناد یکی از معیار های اصلی انتخاب پراستنادترین پژوهشگران جهان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صدور کارت بازرگانی رایگان برای دانش بنیانی ها ، سوخت های زیستی فرایند گرم شدن زمین را به تعویق می اندازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کارت بازرگانی رایگان برای دانش بنیانی ها ، سوخت های زیستی فرایند گرم شدن زمین را به تعویق می اندازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید