فرزاد: برترین بازیکنان جهان در مسابقات قهرمانی اسکواش آسیا حضور دارند

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، ملی پوش اسکواش کشورمان گفت: ورزشکارانی که رنکینگشان در جهان زیر 20 است در مسابقات قهرمانی آسیا حضور دارند.

فرزاد: برترین بازیکنان جهان در مسابقات قهرمانی اسکواش آسیا حضور دارند

حدیث فرزاد ملی پوش اسکواش کشورمان در تبادل نظر با در خصوص شرایط آماده سازی برای شرکت در مسابقات اسکواش قهرمانی آسیا گفت: 3 هفته است که در اردوی تیم ملی حضور داریم و به آمادگی 90 درصدی رسیده ایم. با سفر به مالزی و آشنا شدن با شرایط آنجا تا آخر هفته به آمادگی کامل خواهیم رسید. شرایط آب و هوایی مالزی با کشورمان متفاوت است و رطوبت بالای هوا روی عملکرد ورزشکاران تاثیر می گذارد. زمین برگزاری مسابقات نیز کمی با زمینی که ما در آن بازی می کنیم متفاوت است.

برترین بازیکنان جهان در مسابقات قهرمانی اسکواش آسیا حضور دارند

او درمورد سطح باز های قهرمانی آسیا گفت: 10 ورزشکار که رنکینگشان در جهان زیر 20 است در مسابقات قهرمانی آسیا حضور دارند و مسابقات سطح بسیار بالایی دارد. قول مدال نمی دهیم، اما تمام کوشش خود را می کنیم نتایجی بهتر از دفعات قبل کسب کنیم.

در قالب تیم مسئولیت ها افزایش می یابد

فرزاد در خصوص تفاوت مسابقات تیمی و انفرادی اسکواش گفت: مسابقات تیمی شرایط بهتری دارد، اما می توان گفت سخت تر نیز هست، چون زمانی که در قالب تیم قرار می گیرید مسئولیت بیشتری پیدا می کنید. اما در مسابقات تیمی، چون بهترین نفرات در کنار هم قرار می گیرند می توان نتایج بهتری کسب کرد که سال گذشته توانستیم این کار را انجام دهیم.

او در خصوص اینکه اگر در بازی های انفرادی شکست بخورند چه اتفاقی می افتد گفت: در مسابقات انفرادی سال جاری با یک شکست از دور مسابقات کنار نمی رویم و در جدول بازنده ها قرار می گیریم. بعد از قرار دریافت در جدول بازنده ها برای مقام های پایین تر رقابت می کنیم.

15 سال است که اسکواش بازی می کنم

فرزاد در خصوص راستای که برای رسیدن به تیم ملی اسکواش طی نموده است گفت: 23 سال سن دارم و 15 سال است که اسکواش بازی می کنم. زمانی که اسکواش را شروع کردم بعد از 2 سال عضو تیم ملی نوجوانان شدم و همین راستا را ادامه دادم و رده های سنی مختلف تیم ملی را تجربه کردم و 4 سال است که عضو تیم ملی بزرگسالان 2 سال هم کاپیتان تیم ملی هستم.

یکی از مسائلی که ما با آن روبرو هستیم نداشتن رنک PSA است

او در خصوص یکی از مسائل ملی پوشان در بازی های قهرمانی آسیا گفت: یکی از مسائلی که ما با آن روبرو هستیم این است که ورزشکاران ما رنک پی اس ای ندارند. در حال حاضر من و دیگر عضو تیم ملی بانوان عضو پی اس ای نیستیم. دلیل این موضوع این است که هزینه های لازم برای سفر و شرکت در مسابقات بسیار بالا است. فدراسیون وظیفه ای در قبال این موضوع ندارد و در حد توانش یاری می نماید. در شرایط حال هزینه های شرکت در این مسابقات بسیار بالا است. چون رنک نداریم در مسابقات آسیایی در همان بازی های ابتدایی با بازیکنانی که رنک های بالایی دارند باید بازی کنیم و این موضوع کارمان را مشکل می نماید.

خانم ها کمتر دیده می شوند و مورد حمایت قرار نمی گیرند

ملی پوش اسکواش کشورمان ادامه داد: بدون داشتن حامی اقتصادی عضو پی اس ای شدن و شرکت در مسابقات به دلیل هزینه های بالا کمی سخت است. سجاد زارعیان ملی پوش کشورمان حامی اقتصادی دارد و در رنک پی اس ای نیز حضور دارد. خانم ها کمتر دیده می شوند و مورد حمایت قرار نمی گیرند.

فرزاد در خصوص پیشرفت اسکواش کشورمان در چند سال اخیر گفت: اسکواش کشورمان در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و مقام ششم در بازی های قهرمانی آسیا نتیجه ای بود که هیچکس آن را باور نمی کرد. پیش از این ما در بین یازده تیم یازدهم می شدیم. اگر در مسابقات بیشتری شرکت کنیم و بتوانیم رنکینگمان را افزایش دهیم و این اتفاق منظم باشد قطعا در آینده نتایج بهتری کسب خواهیم کرد.

اقتداری: آماده شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا هستیم/ همه خوب های آسیا در این مسابقات حضور دارند

زارعیان: بهترین بازیکن اسکواش ایران در رنکینگ جهانی هستم

سلیمانی: شمیرانی تمرکزش را روی مسابقات اروپایی گذاشته است

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فرزاد: برترین بازیکنان جهان در مسابقات قهرمانی اسکواش آسیا حضور دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزاد: برترین بازیکنان جهان در مسابقات قهرمانی اسکواش آسیا حضور دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید