مجلس از وضعیت شرکت های خودروساز داخلی تحقیق و تفحص می نماید

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکت های خودروساز داخلی موافقت کردند.

مجلس از وضعیت شرکت های خودروساز داخلی تحقیق و تفحص می نماید

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، تقاضای تحقیق و تفحص از آنالیز علل ناکارآمدی شرکت های خودروساز داخلی در حوزه های کیفیت، قیمت، محیط زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش با 153 رای موافق، 13 رای مخالف و دو رای ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه تصویب شد.

این تحقیق و تفحص 10 محور دارد که شامل مواردی همچون علل زیان دهی شرکت های خودروساز، آنالیز برنامه های آنها برای طراحی و فراوری محصولات باکیفیت، چگونگی انعقاد قرارداد با شرکت های رنو و پژو سیتروئن، آنالیز چگونگی انتخاب و انتصاب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ها، آنالیز نحوه عقد قراردادها و عوامل نارضایی مردم از فروش و خدمات پس از فروش و موضوع توقف و ثبت سفارش واردات خودروهای خارجی در ماه های گذشته است.

محمدرضا نجفی عضو کمیسیون صنایع و معادن به عنوان یکی از متقاضیان تفحص، اظهار کرد: در سه دهه گذشته شرکت های خودروساز از رقبای خود عقب مانده و اغلب زیان ده هستند. آنها توان رقابت با فراوریکنندگان خارجی را ندارند.

وی با بیان این که قیمت محصولات خودروسازان داخلی اعتراض مردم را برانگیخته است، گفت: هیچ کس از این وضعیت راضی نیست. ما برای حمایت از کالاهای ایرانی به دنبال تحقیق و تفحص هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مجلس از وضعیت شرکت های خودروساز داخلی تحقیق و تفحص می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس از وضعیت شرکت های خودروساز داخلی تحقیق و تفحص می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید