مجموعهنسل قلم دوباره چاپ شد، از هرمان ملویل تا کارلوس فوئنتس

به گزارش خبرنگاران، چاپ دوباره مجموعه نسل قلم توسط نشر نو کلید خورد و به تازگی 5 عنوان این مجموعه منتشر و راهی بازار نشر شده اند. این مجموعه و عناوین اش برای اولین بار 25 سال پیش منتشر شدند و بنیان آن توسط خشایار دیهیمی، آرمان امید، بهرام داوری و حسن ملکی دیگر گذاشته شد.

مجموعهنسل قلم دوباره چاپ شد، از هرمان ملویل تا کارلوس فوئنتس

به گفته دیهیمی که دبیر این مجموعه است و برای آن مقدمه نوشته، کتاب های نسل قلم زندگینامه نویسندگان را در بر نمی گیرند بلکه توضیح و تفسیر و نقد آثار و اندیشه های نویسندگان مورد نظر اند. این کتاب ها به تعبیر دبیر مجموعه پیش رو، نقطه آغاز خوبی برای مخاطبانی هستند که در پی پیدا کردن راهی برای ورود به مضامین و اندیشه های این نویسندگان هستند.

اولین کتاب این مجموعه، هرمان ملویل نوشته لئون هاوارد است. ملویل همان طور که می دانیم خالق رمان مشهور موبی دیک است. چاپ اول ترجمه این کتاب در مجموعه نسل قلم سال 72 عرضه شد. ملویل متولد سال 1819 و درگذشته به سال 1891 است. نسخه اصلی این کتاب به عنوان جلد سوم مجموعه نویسندگان آمریکایی در سال 1974 توسط انتشارات پسران چارلز اسکرایبنرز در نیویورک چاپ شد.

ترجمه این عنوان از مجموعه مورد نظر توسط دیهیمی اجرا شده است.

کتاب هرمان ملویل با 73 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 10 هزار تومان منتشر شده است.

کتاب دوم، جورج اورول است که به قلم تام هاپکینسن نوشته شده و ترجمه اش هم توسط پیروز سیاوشی اجرا شده است. چاپ اول این کتاب هم سال 73 به بازار نشر عرضه شده بود. نسخه اصلی این کتاب به عنوان جلد هفتم مجموعه نویسندگان بریتانیایی در سال 1984 توسط انتشارات پسران چارلز اسکرایبنرز در نیویورک چاپ شد.

جورج اورول متولد سال 1903 و درگذشته به سال 1950 است و او را با رمان های مزرعه حیوانات و 1984 می شناسند.

این کتاب با 66 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 10 هزار تومان به چاپ رسیده است.

پابلو نرودا نوشته جورج دی. اسکید با ترجمه رویا رضوانی سومین کتاب مجموعه نسل قلم است. چاپ اول این کتاب توسط نشر نو در سال 75 به بازار آمد.

نرودا یکی از مطرح ترین و محبوب ترین شاعران ادبیات آمریکای لاتین و شعر عاشقانه دنیا است. این سیاستمدار و شاعر شیلیایی متولد سال 1904 و درگذشته به سال 1973 است.

نسخه اصلی این کتاب هم در سال 1989 توسط همان ناشر نیویورکی، به عنوان سومین جلد از مجموعه نویسندگان آمریکای لاتین عرضه شد.

این کتاب هم با 64 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 10 هزار تومان منتشر شده است.

چهارمین کتاب مجموعه نسل قلم، آنا آخماتوا نوشته سام درایور است که محمد مختاری آن را نوشته است. چاپ اول این کتاب هم در سال 75 توسط نشر نو عرضه شده بود.

آنا آخماتووا یکی از شاعران مهم ادبیات روس است که هم نسل و معاصر با بوریس پاسترناک دیگر شاعر و نویسنده مهم این کشور بوده است. او از شاعران مهم روسیه است که پیش از جنگ دنیای اول به کمال رسیده و شناخته شدند. آخماتووا متولد سال 1888 و درگذشته به سال 1966 است.

نسخه اصلی این کتاب در سال 1990 در نیویورک، به عنوان دهمین عنوان از مجموعه نویسندگان اروپایی چاپ شد.

این کتاب با 71 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 10 هزار تومان به چاپ رسیده است.

پنجمین جلد هم کارلوس فوئنتس است که لانین آ.گیورکو آن را نوشته و عبدالله کوثری ترجمه اش نموده است. چاپ اول این کتاب هم سال 73 توسط نشر نو عرضه شد.

این کتاب سومین جلد از مجموعه نویسندگان آمریکای لاتین است که ناشر نیویورکی آن را در سال 1989 چاپ کرد. کارلوس فوئنتس یکی از نویسندگان بزرگ ادبیات مکزیک است که به نوشتن رمان، داستان کوتاه و نمایشنامه اشتغال داشت. او متولد سال 1928 و درگذشته به سال 2012 است.

این کتاب با 82 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 10 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مجموعهنسل قلم دوباره چاپ شد، از هرمان ملویل تا کارلوس فوئنتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعهنسل قلم دوباره چاپ شد، از هرمان ملویل تا کارلوس فوئنتس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید