مدیران ارشد خوزستان باید از نقد رسانه ها استقبال نمایند

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، غلامرضا شریعتی شامگاه چهارشنبه در مراسم روز خبرنگار در اهواز اظهار کرد: دستیابی به پیشرفت، سربلندی و بهروزی کشور، صیانت از منافع ملی و مصالح مردم و دستاوردهای انقلاب اسلامی جز با حقیقت طلبی، صداقت و امانت داری و کوشش دلسوزانه و جهادگونه خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی امکان پذیر نیست.

مدیران ارشد خوزستان باید از نقد رسانه ها استقبال نمایند

وی توضیح داد: 17 مرداد ماه یادآور رشادت آفرینی های آنهایی است که منافع مردم را به منافع شخصی و گروهی ترجیح داده اند؛ همان هایی که با نثار جان به عظمت این حرفه، ارزشی صد چندان بخشیده و به قداست قلم تا به خاتمه وفادار ماندند.

شریعتی یادآور شد: بدون تردید رسیدن به توسعه متوازن، پایدار و استحکام بنیان های فرهنگی و اجتماعی در دنیای امروز که به دهکده جهانی مشهور گردیده است تنها در سایه وجود وجدان های بیدار، مطلع و هم افزایی همه اقشار جامعه دست یافتنی خواهد بود.

وی توضیح داد: رسانه ها تریبون افکار و گفتمان مردم و همچنین ناظر بر اجرای امور در جامعه هستند؛ آنها به واسطه جایگاهی که در بطن جامعه دارند، همواره مورد اعتماد افکار عمومی قرار می گیرند.

استاندار خوزستان اعلام کرد: رسانه های مستقل و آزاد ابزار نقادی هستند و مدیریت ارشد استان و مسئولان دستگاه های اجرایی باید از نقد رسانه ها استقبال نمایند.

شریعتی با اشاره به اینکه رسانه های مدنی، مستقل و قدرتمند مانع شکل گیری فساد در جامعه می شوند، یادآور شد: رسانه ها رکن چهارم دموکراسی هستند و عدم نظارت و حضور رسانه ها، بی تفاوتی اصحاب رسانه در حوادث و رخدادهای جامعه سبب شکل گیری باندهای سهم خواه و شکل گیری فساد می گردد و این به ضرر همه خواهد بود.

وی بیان کرد: اگر رسانه ها با جدیت و تمام قد نظارت نمایند، کارشناسانه نقد و تحلیل نمایند و با نگرشی جامع به مسائل پرسشگری را ترویج نمایند، ریشه فساد با همه ابعاد آن در کشور خشکانده می گردد و نظارت عمومی تقویت می گردد.

استاندار خوزستان فقدان رسانه های نقاد و حرفه را به ضرر گفتمان سازنده در جامعه دانست و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید همواره در خوزستان از حضور نقدها و راهکارهای وبلاگ دکوراسیون و اهالی رسانه در فضای عمومی جامعه استقبال می نماید و انتقادات و دیدگاه های وبلاگ دکوراسیون را از جان پذیراست و بر دستان وبلاگ دکوراسیون با افتخار بوسه می زند.

شریعتی در خاتمه تأکید کرد :تقویت اخلاق مداری و طرح صادقانه دغدغه ها، نگرانی ها، خواسته ها و پیگیری مجدانه مطالبات مردم گامی در راستای اعتمادسازی به رسانه ها است.

منبع: mehrnews.com

به "مدیران ارشد خوزستان باید از نقد رسانه ها استقبال نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران ارشد خوزستان باید از نقد رسانه ها استقبال نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید