مشکل توقف حرکت خودروهای فرسوده با توجه به وضعیت مالی ، اصلاح ماده قانونی

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه با توجه به درخواست پلیس اجرای ماده 8 قانون هوای پاک برای خودروهای عمومی به حالت تعلیق در آمده است، بیان کرد: اصلاحیه مربوط به این ماده قانونی با همکاری دستگاه های متولی تهیه و بزودی به دولت ارسال می گردد.

مشکل توقف حرکت خودروهای فرسوده با توجه به وضعیت مالی ، اصلاح ماده قانونی

به گزارش ایسنا، بر اساس ماده 8 قانون هوای پاک تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه سنگین، سنگین و موتورسیکلت مکلف هستند وسایل نقلیه خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج نمایند. حمل بار و مسافر، صدور گواهی معاینه فنی، تخصیص بیمه شخص ثالث، خرید و فروش، نقل و انتقال و تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده ممنوع است. پلیس هدایت و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خودروهای فرسوده را به ازای هر روز تردد جریمه می نماید.

وحید حسینی، دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا، درباره چرایی درخواست پلیس برای تعلیق ماده 8 قانون هوای پاک اظهارکرد: بنا به نظر پلیس ممکن است بر اثر اجرای ماده 8 قانون هوای پاک، شهروندان تحت فشار اقتصادی قرار گیرند البته کمیسیون زیربنایی دولت از پلیس درخواست نموده است که مستندات و نتایج مطالعات میدانی خود را مبنی بر اینکه شرایط معیشتی مردم در پی اجرای این قانون آسیب می بیند را ارائه کند.

  • اصلاحیه ماده 8 قانون هوای پاک تهیه شد

وی با اشاره به اینکه با توجه به درخواست پلیس اجرای ماده 8 قانون هوای پاک برای خودروهای عمومی به حالت تعلیق درآمده است، گفت: این قانون باید برای سایر دستگاه ها اجرایی گردد و طبق قانون، خودروهای بالای سن فرسودگی باید از شماره گذاری، خرید و فروش، بیمه شخص ثالث و معاینه فنی منع شوند اما در شرایط موجود که اهتمامی برای نوسازی ناوگان عمومی وجود ندارد و از نوسازی خودروهای شخصی نیز حمایتی نمی گردد، سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری دستگاه های مختلف اصلاحیه ای برای ماده 8 قانون هوای پاک تهیه نموده است.

دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه جدول سن فرسودگی برای همه خودروها و موتورسیکلت ها با مشارکت همه دستگاه ها مشخص و در مهرماه سال گذشته ابلاغ شد، در خصوص مسائل پیش روی ماده 8 قانون هوای پاک توضیح داد: همه دستگاه های دولتی به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست معتقدند که منع تردد و اعمال جریمه برای خودروهای بالای سن فرسودگی امری منطقی است و حتی می توانیم برای خودروهای در حال تردد در کلانشهرها، سن فرسودگی را دو سال کمتر کنیم اما ممکن است محرومیت خودروهای بالای سن فرسودگی از بیمه و معاینه فنی مسائلی به لحاظ ایمنی و آلایندگی ایجاد کند بنابراین دنبال آن هستیم که این قانون اصلاح و خودروهای فرسوده از معاینه فنی و بیمه بهره مند شوند.

حسینی تاکید نمود: پیشنهاد ما در دبیرخانه کارگروه ملی این است که علاوه بر سن فرسودگی، سن اسقاط را نیز تعریف کنیم به طوری که خودروها در سن اسقاط از ترددها منع گردد اما به سن فرسودگی که رسیدند، معاینه فنی را به صورت متوالی هر سه ماه یا شش ماه یکبار انجام دهند. نظر همه دستگاه ها را در این موضوع اخذ نموده ایم و در صورت جمع بندی نهایی، متن اصلاحیه را برای دولت می فرستیم تا پس از آن به منظور تصویب به مجلس ارائه گردد.

به گزارش ایسنا، قانون هوای پاک در تیرماه سال 1396 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در مردادماه همان سال به منظور اجرا به دستگاه ها ابلاغ شد. این قانون 34 ماده ای از ابتدای اجرا با موانع جدی روبرو شده است. برای مثال در روزهای آخر سال گذشته موتورسیکلت سازان توانستند اجرای ماده 2 قانون هوای پاک را به مدت یک سال به تعویق بیندازند. در شرایط کنونی هم اجرای ماده 8 قانون هوای پاک بلاتکلیف است. این اتفاقات در حالی صورت می گیرد که عیسی کلانتری - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست - پیش از این تاکید نموده بود که به هر قیمتی شده قانون هوای پاک را اجرا می کنیم.

کلانتری در دی ماه 97 در نشست تخصصی نحوه اجرایی کردن قانون هوای پاک گفت: اجرای قانون هوای پاک فریاد هر خودروساز، سندیکا، صنف و کارخانه ای را هم بلند کند این قانون را اجرایی خواهیم کرد. همکاران من در سازمان حفاظت محیط زیست باید خود را برای یک رودرویی بزرگ برای اجرای قانون هوای پاک آماده نمایند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تردد 60 هزار کامیون فرسوده و 3400 خودروی شرکت واحد در تهران اظهار کرد: 55 درصد خودروهای شرکت واحد، فرسوده و آلاینده است. طی سال های گذشته حتی زمانی که نفت 120 دلاری فروخته می شد هیچ سرمایه گذاری در این موارد نشد بنابراین در حال حاضر شاهد بروز این وضعیت در تهران هستیم و سال به سال بر تعداد این خودروهای فرسوده نیز اضافه می گردد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای قانون هوای پاک یک وظیفه ملی است هر چند که در این جهت با محدودیت هایی روبرو خواهیم شد، گفت: به طور قطع در صورت اجرای قانون هوای پاک در استان ها اولین گروه که به مدیران کل محیط زیست اعتراض می نمایند، استانداری ها سپس نمایندگان مجلس و بعد از آن فرمانداری ها هستند. مدیران کل محیط زیست باید در برابر این گروه ها محکم بایستند. نباید در اجرای قانون هوای پاک از هیچ کسی بترسند و نباید به هیچکس باج سیاسی یا اقتصادی بدهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مشکل توقف حرکت خودروهای فرسوده با توجه به وضعیت مالی ، اصلاح ماده قانونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل توقف حرکت خودروهای فرسوده با توجه به وضعیت مالی ، اصلاح ماده قانونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید