میراث بر جای مانده، قرارداد مویس با یونایتد به اتمام رسید!

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، اگر دیوید مویس در منچستریونایتد باقی می ماند قرارداد او با این تیم امروز به خاتمه می رسید.

میراث بر جای مانده، قرارداد مویس با یونایتد به اتمام رسید!

به گزارش وبلاگ دکوراسیون و به نقل از ساکرنت، دیوید مویس که او نیز مانند فرگوسن اسکاتلندی است از سال 2002 سرمربی اورتون بود و همین باعث شده است تا همگان او را به جانشین مطمئنی برای آلکس فرگوسن به حساب بیاورند. مویس در زمان حضور در اورتون توانست تیم خوبی از اورتون بسازد طوری که این تیم بالاتر از لیورپول نیز نهاده شد.

مسئولان باشگاه یونایتد نیز بعد از بازنشستگی فرگوسن، با نظر این مربی، دیوید مویس را با قراردادی 6 ساله به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کرد.

دیوید مویس با قبول راهنمایی منچستریونایتد وارد چالش بزرگی شد چرا که بر عهده دریافت راهنمایی نیمکت تیمی که فرگوسن سال ها در آن افتخار کسب کرد، ریسک بزرگی به شمار می آید و کار هر کسی نیست.

دیوید مویس در مدت حضور خود در منچستریونایتد رکوردهای تلخی برای طرفداران خود باقی گذاشت.

منچستریونایتد که هر سال با سر آلکس فرگوسن مدعی قهرمانی بود، با دیوید مویس نمایشی دور از انتظار داشت و حتی نتوانست سهمیه لیگ اروپا کسب کند. این مربی در یک سال حضور خود روی نیمکت شیاطین سرخ رکوردهای تحقیرآمیزی از خود به جای گذاشت.

روزنامه میرر انگلیس در گزارشی 10 رکورد تحقیرآمیز دیوید مویس با منچستریونایتد را منتشر کرد که در زیر به مرور آنها می پردازیم.

1- کمترین امتیاز ممکن در یک فصل لیگ برتر

منچستریونایتد فصل 14-2013 را با 64 امتیاز به سرانجام برد که کمترین تعداد امتیاز در تاریخ حضور این تیم در لیگ برتر محسوب می گردد. البته مویس تا قبل از سرانجام این فصل از سمت خود برکنار شد.

2- راه نیافتن به لیگ قهرمانان پس از 19 سال

منچستریونایتد پای ثابت لیگ قهرمانان اروپا بعد از 19 سال نتوانست سهمیه حضور در این رقابت ها را با دیوید مویس به دست بیاورد و در نهایت این مربی از سمت خود برکنار شد.

3- بدترین نتایج خانگی تاریخ منچستریونایتد

منچستریونایتد در آن فصل در استادیوم اولدترافورد نتایج بسیار ضعیفی کسب کرد تا دیگر جو استادیوم اولدترافورد برای طرفداران حریف خطرناک نباشد. آنها امتیازات خانگی زیادی از دست دادند.

4- حذف در مرحله سوم FA کاپ

منچستریونایتد در طول 26 سال مربیگری فرگوسن همواره در جام حذفی تیمی مدعی بود و تا مراحل سرانجامی این رقابت ها صعود کرد. این تیم با فرگوسن تنها یک بار در مرحله سوم جام حذفی انگلیس (FA) حذف شد، اما دیوید مویس در اولین فصل حضور خود در منچستریونایتد به آن دست یافت.

5- شکست برابر نیوکاسل پس از 42 سال در خانه

منچستریونایتد در هفته پانزدهم لیگ برتر در خانه برابر نیوکاسل مغلوب شد تا پس از 42 سال برابر این تیم در استادیوم اولدترافورد طعم شکست را چشیده باشد.

6- شکست برابر وست برومویچ در خانه پس از 36 سال

منچستریونایتد آن فصل برابر وست برومویچ نیز در خانه مغلوب شد. آخرین باری که منچستریونایتد در خانه برابر وست برومویچ مغلوب شده بود به 36 سال قبل برمی گشت.

7- شکست برابر استوک سیتی پس از 30 سال

منچستریونایتد در آن فصل برابر استوک سیتی هم مغلوب شد. آخرین باری که شیاطین سرخ برابر استوک سیتی مغلوب شد، به 30 سال قبل بر می گشت.

8 - گل خوردن در دقیقه یک برای اولین بار در تاریخ

منچستریونایتد در استادیوم اولدترافورد در خانه برابر منچسترسیتی با 3 گل مغلوب شد که گل اول این دیدار را ادین ژکوی بوسنیایی در دقیقه یک وارد دروازه منچستریونایتد کرد. به این ترتیب منچستریونایتد برای اولین بار در تاریخ خود در دقیقه یک دروازه خود را بازشده دید.

9- شکست در دیدار رفت و برگشت برابر لیورپول و منچسترسیتی برای اولین بار در تاریخ

منچستریونایتد برای اولین بار در تاریخ برابر دو رقیب دیرینه خود یعنی منچسترسیتی و لیورپول مغلوب شد تا این اتفاق تلخ برای طرفداران منچستریونایتد برای اولین بار رخ دهد.

10- شکست در دیدار رفت و برگشت برابر اورتون پس از 44 سال

منچستریونایتد در آن فصل برای اولین بار در تاریخ برابر اورتون مغلوب شد تا دیوید مویس در رویارویی با تیم سابق خود دست خالی باقی بماند. آخرین باری که منچستریونایتد برابر اورتون در دو دیدار رفت و برگشت مغلوب شد به 44 سال قبل بر می گشت.

حال این مربی اگر در یونایتد باقی می ماند، امروز قراردادش تمام شده بود. منچستریونایتد در این مدت، مربیانی چون رایان گیگز (موقت)، لوئیس فان خال، مورینیو و اوله گنار سولسشایر را روی نیمکت خود داشته است ولی پرافتخارترین تیم بریتانیا در کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر ناکام بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میراث بر جای مانده، قرارداد مویس با یونایتد به اتمام رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراث بر جای مانده، قرارداد مویس با یونایتد به اتمام رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید