نمایش ضعیف آزادکاران جوان در مسابقات جهانی، مقصودی تنها کشتی گیر ایران در نیمه نهایی

در جریان رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد جوانان دنیا، امیر حسین مقصودی در وزن 65 کیلوگرم تنها نماینده ایران بود که راهی نیمه نهایی شد اما رضا علیجان زاده در 57،امیرحسین کاووسی در 70، سجاد غلامی در 79 و سجاد عزیزی در وزن 97 کیلوگرم برابر رقبایشان شکست خوردند.

نمایش ضعیف آزادکاران جوان در مسابقات جهانی، مقصودی تنها کشتی گیر ایران در نیمه نهایی

به گزارش خبرنگاران، در ادامه رقابتهای 5 وزن نخست کشتی آزاد جوانان دنیا 2018 که در شهر ترناوا کشور اسلواکی در حال برگزاری است، رضا علیجان زاده در وزن 57 کیلوگرم در همان دور نخست مقابل حریف اوکراینی مغلوب شد و سجاد غلامی نیز در وزن 79 کیلوگرم در دور یک چهارم نهایی مقابل حریف روس مغلوب شد تا سومین آزادکار ایران در 5 وزن نخست باشد که برابر حریفان شکست می خورد. پیش از این کاووسی نیز در وزن 70 کیلوگرم برابر حریف آذربایجانی در همان دور نخست مغلوب شده بود.

اما امیر حسین مقصودی در وزن 65 کیلوگرم تنها آزادکار ایران در 5 وزن نخست بود که با برتری مقابل رقبایش راهی نیمه نهایی شد.

در وزن 57 کیلوگرم که 22 نفر حضور دارند، رضا علیجان زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف آندری ژلپ از اوکراین رفت و در خاتمه 12 بر 10 مغلوب شد. با توجه به شکست این کشتی گیر اوکراینی مقابل حریف آمریکایی، علیجان زاده از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول مقابل بالاز هاکزر از اسلواکی 4 بر صفر پیروز شد و به یک هشتم نهایی رسید.وی در دومین مبارزه به مصاف بود باتباتار از مغولستان رفت و یازده بر صفر به برتری رسید.مقصودی در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز وجسل از مقدونیه را ده بر صفر برد و راهی نیمه نهایی شد. وی برای رسیدن به فینال باید از سد نیکولای گرامز از مولداوی بگذرد.

در وزن 70 کیلوگرم که 24 نفر به روی باسکول رفتند، امیرحسین کاووسی در دور اول مقابل گادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه 18 بر 7 مغلوب شد.کاووسی برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز کوشش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن 79 کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست مقابل حسن فؤاد از مصر ده بر صفر پیروز شد.وی در دومین مبارزه و در یک هشتم نهایی نیز برابر تورنیکه کوینکادزه از گرجستان با حساب ده بر 2 به پیروزی رسید و راهی یک چهارم نهایی شد اما در این مرحله برابر اصلانبک وارامیا از روسیه ده بر صفر مغلوب شد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. غلامی برای حضور در گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد.

در وزن 97 کیلوگرم که 19 نفر شرکت نموده اند، سجاد عزیزی در دور نخست به مصاف مارتین لانگ از مجارستان رفت و در خاتمه با نتیجه یازده بر صفر پیروز شد و به یک هشتم نهایی رسید. عزیزی در دور دوم برابر ماگومد خان ماگومدوف از روسیه به روی تشک رفت و در خاتمه ضربه فنی شد. وی برای رفتن به گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نمایش ضعیف آزادکاران جوان در مسابقات جهانی، مقصودی تنها کشتی گیر ایران در نیمه نهایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش ضعیف آزادکاران جوان در مسابقات جهانی، مقصودی تنها کشتی گیر ایران در نیمه نهایی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید