هنوز درباره انتخاب نخست وزیر جدید عراق توافق نهایی نشده است

به گزارش وبلاگ دکوراسیون به نقل از النهرین، احمد الکنانی نماینده مجلس عراق امروز شنبه از عدم توافق نهایی درباره نام نخست وزیر جدید این کشور اطلاع داد.

هنوز درباره انتخاب نخست وزیر جدید عراق توافق نهایی نشده است

وی اضافه نمود: نشست ها میان رئیس جمهوری و گروههای سیاسی تاکنون به توافق درباره انتخاب نامزدی برای تصدی پست نخست وزیری به شکل نهایی منجر نشده است. انتخاب نامزد پست نخست وزیری باید در نامه رسمی از رئیس جمهوری به مجلس برای تصویب برسد.

الکنانی گفت: توافق میان بعضی گروههای سیاسی برای نام مشخصی وجود دارد اما به پایان رسیدن آن بدون موافقت مردم سخت است. نخست وزیر جدید باید مستقل و شفاف باشد.

این در حالی است که بعضی رسانه ها از محمد شیاع السودانی به عنوان گزینه نهایی نام می برند که معترضان در میدان التحریر بغداد و بعضی استانهای جنوبی با آن مخالفت نموده اند و علت مخالفت خود را این می دانند که وی قبلا پست های دولتی داشته است و نمی تواند که نخست وزیر مستقلی باشد.

السودانی وزیر حقوق بشر دولت نوری مالکی و وزیر کار و امور اجتماعی دوره حیدر العبادی و عضو حزب الدعوه است.

این در حالی است که ندی شاکر جودت نماینده ائتلاف النصر به ریاست العبادی خاطرنشان کرد که این ائتلاف اگر درباره السودانی توافق گردد، مسئله ای با این موضوع ندارد زیرا وی شخصیتی است که در پرونده وی نکته منفی وجود ندارد.

وی اضافه نمود: اما مسئله ای که وجود دارد مخالفت تظاهرات کنندگان با آن است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هنوز درباره انتخاب نخست وزیر جدید عراق توافق نهایی نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز درباره انتخاب نخست وزیر جدید عراق توافق نهایی نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید