هوش مصنوعی به یاری پزشک روستا می آید

سرویس خبری چین گزارش داد که اکنون پزشکان روستاها می توانند با یاری هوش مصنوعی بیماری های افراد را دقیق تر تشخیص داده و درمان نمایند.

هوش مصنوعی به یاری پزشک روستا می آید

یک پزشک به نام دنگ جینکه (Deng Jinke) که در محل گوانگ دونگ خدمت می نماید، گفت: در گذشته، تجهیزاتی که در کابینه پزشکی داشتیم، تنها یک گوشی پزشکی و یک فشارسنج جیوه ای قدیمی بود، اما اکنون با آمدن هوش مصنوعی جهان تغییر نموده است.

پژوهشگران بیمارستان Guangdong Second Provincial General پیروز به توسعه یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند که پزشکان روستاها توسط آن می توانند بیماری افراد را به طور دقیق تشخیص دهند.

سیستم مذکور Ding Bei نام دارد. Ding Bei، یک برنامه درمان پزشکی است و به یک مانیتور قابل حمل که تنها 2.5 کیلوگرم وزن دارد، مجهز است.

با این دستگاه، روستاییان می توانند به جای رفتن به بیمارستان های شهر به پزشک روستای خود مراجعه نمایند و در آنجا تست نوار قلب خود را انجام دهند.

علاوه بر این، اطلاعات سلامت مانند میزان اکسیژن خون و تعداد ضربان نیز می تواند جمع آوری شده و به صورت الکترونیکی ذخیره گردد.

اگر در مواردی پزشک نتواند به صورت دقیق بیماری فرد را تشخیص دهد، سیستم هوش مصنوعی یاد شده می تواند به یاری پزشک آید و بیماری افراد را با دقت بیش از 95 درصد تشخیص دهد.

برنامه Ding Bei با بیش از 118 هزار اصطلاح پزشکی و 300 میلیون پرونده پزشکی که شامل بیش از 200 بیماری است، گردآوری شده است.

منبع: ایران آنلاین

به "هوش مصنوعی به یاری پزشک روستا می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی به یاری پزشک روستا می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید