واکسیناسیون راحت با پچ های میکروسوزنی نوین

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، اگرچه استفاده از واکسن برای افراد کشورهای در حال توسعه و مناطق دیگر بسیار مهم است اما مهم تر از آن، نحوه واکسیناسیون است.

واکسیناسیون راحت با پچ های میکروسوزنی نوین

به گزارش وبلاگ دکوراسیون و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران دانشگاه استرالیای جنوبی(University of South Australia) در مطالعه اخیرشان دریافته اند، یک پچ پوستی میکروسوزنی دارای نانوذرات نقره می تواند به انجام بهتر و ایمن تر عمل واکسیناسیون یاری کند.

پچ های میکروسوزنی که پژوهشگران در سال های اخیر توسعه داده اند، نسبت به تزریق های سوزنی بسیار بهتر عمل نموده و بدون درد نیز هستند.

پچ های جدیدی که پژوهشگران استرالیایی توسعه داده اند، بسیار مؤثر و کارآمد هستند. هر پچ از یک مربع کوچک که روی آن سوزن های کوچک حاوی دارو است، تشکیل شده است.

هنگامی که پچ مانند چسب زخم بر روی بدن بیمار قرار می گیرد، میکروسوزن ها تنها وارد لایه بالای پوست می شوند و به لایه های زیرین و اعصاب زیرپوست نمی رسند. این سوزن ها سپس دارو را وارد جریان خون می نمایند.

پچ مذکور که توسط دانشمندان دانشگاه استرالیای جنوبی طراحی شده است، دارای میکروسوزن هایی است که طول هر یک از آنها فقط 700 میکرون است.

سوزن های مذکور از واکسن و نانوذرات نقره همراه با یک پلیمر محلول در آب و سازگار با محیط زیست بنام کربوکسی متیل سلولز ساخته شده اند که به طور کامل ظرف یک دقیقه پس از تزریق در جریان خون، حل می گردد. در نتیجه دارو پس از تزریق سریعاً وارد جریان خون می گردد و باکتری های آن ناحیه را از بین می برد.

در آزمایشات آزمایشگاهی، این پچ پیروز به از بین بردن باکتری هایی مانند استافیلوکوک اپیدرمیدیس(staphylococcus epidermis)، اشریشیا کلی (escherichia coli) و سودوموناس آئروژینوزا (pseudomonas aeruginosa) شد. پس از تزریق، محل تزریق پس از 24 ساعت به طور کامل از باکتری ها پاک شد.

یافته های این مطالعه در مجله Chemical Communications منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکسیناسیون راحت با پچ های میکروسوزنی نوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون راحت با پچ های میکروسوزنی نوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید