واکنش ایران به اعلام رسمی ساز و کار اقتصادی اروپا

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، سخنگوی وزارت امور خارجه از اعلام رسمی ساز و کار اقتصادی اتحادیه اروپا با ایران استقبال کرد.

واکنش ایران به اعلام رسمی ساز و کار اقتصادی اروپا

به گزارش خبرگزاری وبلاگ دکوراسیون، بهرام قاسمی گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام اخیر اتحادیه اروپایی برای ثبت و اعلام سازوکار ویژه مالی با ایران را اولین گام اروپا در انجام تعهدات خود در قبال ایران مندرج در بیانیه ماه می 2018 وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی، دانسته و خواستار اجرایی شدن کامل تمامی تعهدات اتحادیه اروپا در کوتاه ترین زمان ممکن است.

قاسمی اضافه کرد: پس از خروج آمریکا از برجام با وجود مواضع سیاسی اتحادیه اروپایی در ارتباط با حفظ برجام و ضرورت انتفاع مالی ایران از آن و اقدامات محدود اتحادیه همچون بروز رسانی مقررات مسدود ساز، متاسفانه تاکنون نتیجه ملموس و اقدام عملی در راستای انتفاع ایران را شاهد نبوده ایم. اقدام اتحادیه اروپا در تاسیس سازوکار ویژه مالی بسیار دیر صورت گرفت و ضروری است سه کشور و اتحادیه اروپایی اطمینان حاصل نماید که این اقدام بخشی از تحریم های غیرقانونی آمریکا را جبران نماید.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعامل سازنده با اتحادیه اروپایی و کشورهای عضو براساس احترام و تامین منافع متقابل آمادگی دارد. در عین حال با توجه به اجرای محدود و ناقص و همراه با تاخیر فراوان تعهدات اتحادیه اروپا در بیانیه می 2018 اعتقاد دارد که اتحادیه اروپا می بایست این اقدام و سایر تعهدات خود را برای بهره مندی مردم ایران از منافع مالی برجام تسریع نماید.

49311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش ایران به اعلام رسمی ساز و کار اقتصادی اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اعلام رسمی ساز و کار اقتصادی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید