پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی واگذار می گردد؟

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، تاکنون هشت پالایشگاه از 10 پالایشگاه کشور، به بخش های خصوصی یا خصولتی برون سپاری شدند و تنها دو پالایشگاه آبادان و شازند دولتی هستند. البته آخرین اخبار حاکی است که این دو پالایشگاه هم در لیست خصوصی سازی قرار گرفته اند.

پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی واگذار می گردد؟

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، چندی پیش، دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت، از احتمال خصوصی سازی پالایشگاه های آبادان و شازند اطلاع داد و اضافه نمود: مجلس شورای اسلامی و دولت، مصوبه ای را در این مورد در دست اجرا دارند و بعد از این که این دو پالایشگاه خصوصی شدند، 20 درصد از پالایشگاه های کشور در اختیار دولت قرار می گیرند. در این راستا، علیرضا صادق آبادی، در آخرین نشست خبری خود درباره خصوصی سازی پالایشگاه آبادان شرح داد که واگذاری پالایشگاه های آبادان و شازند را باید سازمان خصوصی سازی انجام دهد. نقش دولت این است که جزئیاتی که برای قیمت گذاری سهام می خواهند را در اختیار آن ها قرار دهیم؛ مسئول واگذاری ما نیستیم.

بر این اساس، سیدعلی اکبر میرقادری - مدیرعامل پالایشگاه آبادان - در گفت وگو با وبلاگ دکوراسیون با تأیید این که واگذاری پالایشگاه آبادان برعهده دولت نیست، درباره میزان فراوری بنزین در این پالایشگاه شرح داد: درحال حاضر، روزانه 12 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه آبادان فراوری می گردد و با راه اندازی فاز دوم این پالایشگاه، میزان فراوری به بیش از 20 میلیون لیتر در روز می رسد.

وی هم چنین درباره ارتقای کیفیت محصولات این پالایشگاه گفت: تقریباً همه بنزینی که در این پالایشگاه فراوری می گردد، یورو 4 است. گازوئیل فراوریی هم در آینده با توجه به راه اندازی فاز دو، مطابق استاندارد یورو 4 خواهد شد.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان در انتها، درباره توان فراوری سوخت جت و هواپیمای آموزشی در این پالایشگاه اظهار کرد: پتانسیل فراوری سوخت جت و هواپیمای آموزشی از قبل در پالایشگاه بوده و درحال حاضر هم وجود دارد؛ اگر دستور داده گردد، فراوری می کنیم.

خبرنگار: پونه سادات ترابی

دبیر خبر: فاطمه محمدنژاد

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی واگذار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی واگذار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید