پیچ غیراستاندارد منطقه گردشگری دلفارد بلای جان گردشگران

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، غلامرضا فرخی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه گردشگری به مسائل مربوط به ساختمان میراث فرهنگی اشاره نمود و گفت: در گذشته ساختمانی متعلق به صنایع دستی بود که به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار گردیده که این سازمان در قبال آن دو ساختمان به ما واگذار نموده بود.

پیچ غیراستاندارد منطقه گردشگری دلفارد بلای جان گردشگران

وی اضافه نمود: سال گذشته سازمان میراث فرهنگی در خصوص ساختمان خود دچار مشکلاتی شد و با توجه به طرح دعوا و پیگیری های لازم نتوانستیم کاری از پیش ببریم و ناچاریم ساختمان را تخلیه کنیم.

فرخی گفت: سازمان میراث فرهنگی دارای چند ساختمان است که در تملک سایر ادارات قرار گرفته است با توجه به این که ما در کمترین فضا مشغول به کار هستیم و این تراکم اداری برایمان بسیار سخت است.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در خصوص تخلیه ساختمان اسناد ملی به منظور راه اندازی واحد اداری میراث فرهنگی ابراز داشت: فضای اداری ما بسیار کوچک است و ما به ناچار پیگیر ساختمانهای متعلق به سازمان هستیم اما دغدغه پاسخ به مدیران در خصوص بازپس گیری ساختمان ها را داریم.

وی بیان داست: راه اندازی میدان قلعه به عنوان محل آموزش و فراوری صنایع دستی یکی از پیشنهاداتی بود که توسط سازمان میراث مطرح گردیده زیرا این ساختمان سال هاست که خالی است که پیشنهاد می کنم آن را در اختیار میراث فرهنگی قرار دهند تا احیا و بازسازی گردد و چند سالی صنعتگران در آن مشغول باشند.

فرخی به وجود خانه های غیر مجاز اسکان گردشگری اشاره نمود و یادآور شد: یکی دیگر از دغدغه های ما در بخش خصوصی، خانه های غیر مجاز اسکان گردشگری است که تقاضا داریم بر اساس شرایط و ضوابط قانونی جلوی فعالیت این افراد گرفته گردد و در صورتی که توسط میراث به دستگاه های قضایی معرفی شدند با آن ها برخورد قانونی گردد.

فرخی به مسئله تغییر کاربری املاک به گردشگری اشاره نمود و گفت: املاک تاریخی باید تحت یک سری ضوابط مرمت و بازسازی گردد اما برخی املاک شخصی هستند که مالک اجازه بازسازی نمی دهد ولی با وی به توافق می رسیم که تغییر کاربری داده گردد.

وی ادامه داد: قرار بر این شد که شهرداری طرح تشویقی بگذارد برای املاک و ساختمانهایی که واجد شرایط هستند تا به هر شکل ممکن این ساختمانها حفظ گردد و آن ها را مرمت نمایند اما باید به مسئله پارکینگ نیز توجه گردد.

فرخی به منطقه نمونه گردشگری دلفارد اشاره نمود و یادآور شد: در این منطقه پیچ خطرناکی وجود دارد که طی چند سال اخیر بین هشت تا 10 کشته در اثر تصادفات داده است و با توجه به منطقه نمونه گردشگری باید به آن توجه ویژه داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیچ غیراستاندارد منطقه گردشگری دلفارد بلای جان گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیچ غیراستاندارد منطقه گردشگری دلفارد بلای جان گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید