چرا مرغ گران شد؟

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: حضور بسیار گسترده زائران در شهر مشهد و نزدیک شدن به ایام عید و جشن ها مانند عید قربان باعث گردیده که با افزایش تقاضا برای گوشت مرغ گرم روبرو شویم.

چرا مرغ گران شد؟

علی غفوری مقدم در گفت وگو با وبلاگ دکوراسیون، در خصوص افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر اظهار کرد: به صورت معلوم با وجود افزایش کشتار مرغ متناسب با تقاضا، با افزایش حجم تقاضای گوشت مرغ در انتهای هفته رو به رو می شویم اما در حال حاضر با دو مساله روبرو گردیده ایم.

وی ادامه داد: در واقع این مسائل شامل حضور بسیار گسترده زائران در شهر مشهد بوده و دیگری نزدیک شدن به ایام عید و جشن ها مانند عید قربان است. بنابراین تقاضا برای گوشت مرغ گرم افزایش یافته است. همچنین از طرفی بر اساس آمار از سوی دامپزشکی، مقداری نوسانات در جوجه ریزی وجود داشته است که در نتیجه بر میزان عرضه گوشت مرغ گرم در بازار اثر داشته است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص تغییر رویه در روند توزیع گوشت مرغ منجمد توضیح داد: بر همین اساس، تدابیری اجرا شده که این تدابیر اعم از عرضه گوشت مرغ منجمد به بازار است. در حقیقت در روزهای عادی 60 تن گوشت مرغ منجمد در سطح بازار استان عرضه می کردیم که از این میزان 40 تن در مشهد و 20 تن در شهرستان ها توزیع می شد.

غفوری مقدم با بیان اینکه کنار گذاشتن محدودیت توزیع گوشت مرغ در بازار مطرح نمود: اما برای حل این مشکل، این محدودیت را کنار گذاشته به طوری که به شهرستانها و مشهد اعلام گردیده تا به هر میزانی گوشت مرغ منجمد که شبکه صنفی و غیرصنفی برای عرضه به خانوارها احتیاج داشته، اعطا گردد. در واقع این توزیع را تا میزانی افزایش می دهیم که بتوانیم احتیاج بازار را رفع کنیم و همچنین قیمت به شرایط متعادل تری برسد.

وی اظهار داشت: این روند توزیع در بازار همچنان ادامه پیدا خواهد نمود تا بتوان این به احتیاج بازار در خصوص گوشت مرغ گرم پاسخ و پوشش داد. البته قیمت در سطح شهر متفاوت بوده به طوریکه قیمت گوشت مرغ در خرده فروشی های سطح شهر به صورت میانگین، بین 10 هزار و 200 تومان تا 10 هزار و 800 تومان است اما ممکن است این تفاوت قیمت در برخی از فروشگاه ها بیشتر باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه نمود: در واقع ما پیش بینی مورد احتیاج از قبل را انجام داده و طی جلسه ستاد تنظیم بازار با استاندار برنامه ریزی های لازم انجام گردیده است. در حقیقت در حال انتقال گوشت مرغ منجمد از ذخایر سایر استان ها به خراسان رضوی هستیم که در این خصوص نگرانی وجود ندارد.

غفوری مقدم اعلام کرد: مردم نگرانی در جهت تامین گوشت مرغ نداشته باشند چرا که گوشت مرغ منجمد به اندازه کافی موجود است و به هر میزانی که مورد احتیاج بازار باشد را توزیع خواهیم کرد. همچنین اگر کسری در تامین گوشت مرغ در سطح بازار وجود داشته باشد، از طریق تزریق گوشت مرغ منجمد به بازار، مشکل را رفع خواهیم کرد.

منبع: isna.ir

به "چرا مرغ گران شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا مرغ گران شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید