کم فروشی اینترنت توسط اپراتور ها ثابت نشد

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، یک مقام مسئول در رگولاتوری با بیان اینکه قیمت هر گیگابایت اینترنت به صورت آزاد حدود 42 هزار تومان محاسبه می گردد، گفت: موردی از کم فروشی و حجم خوری اینترنت توسط اپراتورها، اثبات نشده است.

کم فروشی اینترنت توسط اپراتور ها ثابت نشد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دکوراسیون، پیمان قره داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف نماینده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد شکایت مشترکان از اتمام زودهنگام و پیش از موعد بسته های اینترنت و احتمال کم فروشی و تخلف توسط اپراتورها گفت: رگولاتوری به شکل مستمر و دائمی در اقصی نقاط کشور، شرایط ارائه خدمات اپراتورها را پایش می نماید و تاکنون آنالیز های ما موردی از کم فروشی را نشان نداده است.

وی گفت: آنالیز های رگولاتوری از احتمال تخلف و حجم خوری در بسته های اینترنت خریداری شده از سوی کاربران، حاکی از آن است که کاربران هر بسته ای را که خریداری نموده اند به همان میزان نیز، آن را مصرف نموده اند و موردی مبنی بر تخلف مشاهده نشده است.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف نماینده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: اگر احیانا فردی تاکید دارد که سرویسی که دریافت نموده به همان میزان مصرف وی نبوده و بسته اش زودتر از موعد به اتمام رسیده، می تواند موضوع را به وسیله تماس با اپراتور و یا سامانه 195 آنالیز کند.

وی در شرح نحوه مصرف اینترنت از سوی کاربران گفت: گاهی مشاهده می گردد که فرد سیم کارت خود را شارژ نموده و بدون اینکه بسته ای خریداری کند، به اینترنت متصل می گردد. این در حالی است که کاربر نمی داند که تعرفه اینترنت آزاد با اینترنت بسته ای که از سوی اپراتورها تعریف می گردد، تفاوت فاحشی دارد.

قره داغی افزود: مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه اینترنت برای اپراتورهای موبایل در سیم کارت های دائمی حدود 42 هزار تومان به ازای هر گیگابایت اینترنت درنظر گرفته شده که این، نرخ اینترنت آزاد است و کف قیمت در نظر گرفته شده نیز حدود 2900 تومان است. این درحالی است که اپراتورها در بسته های تعریف شده برای کاربران، هر یک گیگابایت اینترنت را حدود 3 تا 3500 تومان محاسبه می نمایند.

وی اضافه نمود: نرخ اینترنت آزاد برای سیم کارتهای اعتباری نیز تا حدود 53 هزار تومان قابل محاسبه است و قیمت کف اینترنت هم یک چهاردهم سقف تعرفه اینترنت درنظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در رگولاتوری گفت: با این وجود اپراتورها با تعریف بسته های مختلف، تعرفه ها را کمتر از رقمی که در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات درنظر گرفته شده، به کاربران ارائه می دهند. به این ترتیب کاربری که خط خود را شارژ می نماید و اینترنت را بدون انتخاب و خرید بسته استفاده می نماید باید به طور میانگین برای هر گیگابایت اینترنت حدود 42 هزار تومان بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه آمار شکایت کاربران از کم فروشی و حجم خوری اینترنت توسط اپراتورها، رقم قابل توجهی نیست، افزود: بخشی از شکایات مشترکان به عدم استفاده از اینترنت بسته ای و مصرف ناخواسته اینترنت آزاد مربوط می گردد. اما بخشی دیگر از شکایات مشترکان در این زمینه نیز مربوط به سوءاستفاده از نام کاربری و رمز عبور مشترکان می گردد که کاربر متوجه نمی گردد که رمز عبور وی هک شده و دیگران از آن استفاده می نمایند.

قره داغی اعلام کرد: بعضی کاربران نیز اینترنت خود را به صورت هات اسپات با سایرین به اشتراک می گذارند و تصورشان این است که تنها خودشان مصرف نماینده هستند. به این ترتیب با اتمام زودهنگام بسته اینترنت خود روبرو می شوند.

وی تاکید نمود: کاربران مطمئن باشند که رگولاتوری ارائه خدمات اپراتورهای سیار و ثابت را به دستور وزیر، در لحظه و تحت عنوان اقدامات پیشینی رصد می نماید و قبل از آن که تخلفی به ضرر کاربران اتفاق بیافتد آن را شناسایی نموده و با آن برخورد می نماید.

به گفته این مقام مسئول در رگولاتوری، چتر نظارتی پیشینی رگولاتوری بر سر همه اپراتورهای ارتباطی واقع شده است و صرف نظر از شکایاتی که از سوی کاربران به رگولاتوری ارائه می گردد، این سازمان با تجهیزات پیشرفته، کنترل و نظارت را در محل اپراتور به عنوان کاربر پیش می برد و حتی اگر مشترکی تمایل داشته باشد، این کنترل و نظارت می تواند در محل استقرار وی نیز انجام گردد.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کم فروشی اینترنت توسط اپراتور ها ثابت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم فروشی اینترنت توسط اپراتور ها ثابت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید