کنگره آمریکا بر ضرورت بازبینی در استفاده از سلاح های شیمیایی تاکید نمود

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، گزارشی از کنگره آمریکا اظهار داشت، افزایش استفاده از سلاح های شیمیایی توسط دولت ها و گروه های تروریستی، شامل کره شمالی، ممکن است نیازمند بازنگری کوشش ها برای توقف استفاده و پخش عوامل ممنوعه سمی از سوی کنگره آمریکا باشد.

کنگره آمریکا بر ضرورت بازبینی در استفاده از سلاح های شیمیایی تاکید نمود

به گزارش وبلاگ دکوراسیون به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، در این گزارش سرویس تحقیقاتی کنگره آمده است: با وجود افزایش تعداد سوانح، استفاده از سلاح های شیمیایی دو دهه بعد از آنکه جامعه بین المللی تصمیم گرفت تحت کنوانسیون سلاح های شیمیایی 1997 استفاده از

آن ها را ممنوع کند، به یک نگرانی بین المللی فزاینده تبدیل شده است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که آلمان تأیید کرد یک عامل اعصاب ساخت شوروی به نام نوویچوک، در کوششی ناکام برای ترور الکسی ناوالنی، چهره مخالف روس، مورد استفاده قرار گرفته است.

گزارش فوق همچنین کره شمالی را در فهرست کشورها و گروه هایی آورده که از تسلیحات شیمیایی استفاده نموده اند.

یک زن ویتنامی و یک زن اندونزیایی، در فوریه 2017 در فرودگاه بین المللی کوآلالامپوربه خاطر کشتن کیم جانگ-نام، برادر ناتنی طرد شده کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی با استفاده از سلاح شیمیایی ممنوع عامل اعصاب وی ایکس، دستگیر شدند.

آن ها مدعی شدند که به سادگی توسط عوامل کره شمالی برای انجام این عمل استخدام شده بودند.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه آمریکا معین کرد که دولت کره شمالی دستور حمله وی ایکس سال 2017 در فرودگاه مالزی را صادر نموده بود.

اوایل روز آدینه نیز وزارت خارجه آمریکا گفت استفن بیگان، معاون وزیر خارجه نیز در دیداری با آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن، نسبت به یافته آلمان مبنی بر اینکه ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روس توسط یک عامل اعصاب مسموم شده، ابراز نگرانی شدید نموده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: بیگان یادآور شده که استفاده از این سلاح شیمیایی از سوی روسیه، نقض روشن تعهدات این کشور تحت کنوانسیون سلاح های شیمیایی است.

سرویس تحقیقاتی کنگره آمریکا یادآور شد که موارد اخیر مربوط به استفاده از سلاح های شیمیایی ممنوع، ممکن است نشان دهنده احتیاج به کوشش های بیشتر برای جلوگیری از استفاده های آینده از چنین موادی است.

در این گزارش آمده، کنگره ممکن است بخواهد بهترین پاسخ به استفاده از سلاح های شیمیایی را مورد آنالیز قرار دهد، از جمله اینکه چگونه از استفاده های آینده ممانعت به عمل آید و اینکه آیا نیروهای آمریکا به قدر کافی مورد حفاظت هستند یا خیر.

و همچنین می افزاید: کنگره ممکن است این را نیز مورد آنالیز قرار دهد که آیا سازمان منع سلاح های شیمیایی، از منابع کافی برای تحقیقات برخوردار است، و همچنین ممکن است موفقیت کوشش ها برای محدود کردن تکثیر مواد و فناوری مربوط به سلاح های شیمیایی، مانند ممنوعیت، تحریم های بین المللی و برنامه های کمکی کنترل صادرات را مورد ارزیابی قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کنگره آمریکا بر ضرورت بازبینی در استفاده از سلاح های شیمیایی تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا بر ضرورت بازبینی در استفاده از سلاح های شیمیایی تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید