گرمای زودرس تابستانی دمای کاشان را به 40 درجه رساند

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، خبرنگاران/اصفهان رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: با شکل گیری الگوی گرمایی زودرس تابستانه و تداوم استقرار توده هوای گرم، دمای دشت کاشان در هفته جاری به 40 درجه می رسد.

گرمای زودرس تابستانی دمای کاشان را به 40 درجه رساند

عباس ارغوانی در گفت و گو با وبلاگ دکوراسیون، اظهار کرد: تفسیر نقشه های هواشناسی بیانگر جوی پایدار طی هفته جاری بر دشت کاشان است که ضمن افزایش دمای هوا، پدیده غالب جوی به صورت صاف پیش بینی می گردد که در بعد از ظهر هوای ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

وی اضافه نمود: به گلخانه داران توصیه می گردد که با توجه به وزش باد نسبتاً شدید در ساعت های بعدازظهر و افزایش دما طی هفته جاری نسبت استحکام سازه، پوشش و پنجره های گلخانه و تهویه مناسب اقدام لازم را انجام دهند.

رییس اداره هواشناسی کاشان، توضیح داد: بنا به سفارش کارشناسان کشاورزی، بهره برداران، با توجه به پیش بینی های هواشناسی، نسبت به محلول پاشی و سم پاشی مزرعه ها، گلستان ها و باغ های انگور در ساعات صبحگاهی اقدام نمایند.

ارغوانی تاکید نمود: با توجه به پیش بینی افزایش دما طی هفته جاری، کشاورزان دشت کاشان، نسبت به کاهش فاصله آبیاری و برداشت محصول غله در ساعت قبل از ظهر اقدام نمایند.

وی گفت: با توجه به شروع کوچ بهاره از ابتدای خرداد، مرتعداران نسبت به تعداد مجاز دام و رعایت اصول پروانه فعالیت توجه داشته و مراقب آتش دریافت بوته های خشک در مرتع باشند و هرگونه تخریب یا آتش سوزی مرتع را به شماره 1504 گزارش نمایند.

رییس اداره هواشناسی کاشان، اضافه نمود: باغداران پسته نسبت به پایش پسیل پسته توجه داشته و در صورت مشاهده قابل ملاحظه آفت با مشاوره کارشناسان نسبت به شستشوی درختان در شرایط مساعد آب و هوایی اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گرمای زودرس تابستانی دمای کاشان را به 40 درجه رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمای زودرس تابستانی دمای کاشان را به 40 درجه رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید