گزارش ارسال بسته های اهدایی به مناطق آسیب دیده گلستان

همه با هم برای ایران، کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل گلستان

گزارش ارسال بسته های اهدایی به مناطق آسیب دیده گلستان

نوروز سال جاری با اتفاقات ناگواری برای مردم بسکمک از استان های ایران شروع شد و سیل، آسیب های جبران ناپذیری به شهرها و روستاهای ایران وارد کرد. اکنون بسکمک از هموطنان ما در شرایط بحرانی قرار دارند و بسکمک از آسیب هایی که در روزهای اخیر به مردم این شهرها و روستاها وارد شده، جبران پذیر نیست. با این وجود در این شرایط نمی توان کوششی هرچند کوچک را برای همراهی با هموطنان آسیب دیده نادیده گرفت.

در روزهای پس از وقوع سیل در استان گلستان، خبرنگاران کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده در سیل را وظیفه خود دانست. به همین منظور، کمپین همه با هم برای ایران را با همکاری هلال احمر، برای تامین بخشی از وسایل ضروری مردم منطقه شروع کرد تا قدمی بسیار کوچک برای همراهی هموطنان آسیب دیده برداشته گردد. خبرنگاران در مرحله اول لیستی از کالاهای مورد احتیاج هموطنان آسیب دیده تهیه کرد و با هماهنگی و مساعدت سازمان هلال احمر و همکاران مرکز توزیع خبرنگاران در استان گلستان، این کالاها را به دست آسیب دیدگان رساند.

این کمپین با کالاهایی همچون پتو، پوشاک گرم و لوازم بهداشتی به مدت 6 روز روی سایت خبرنگاران نهاده شد. خبرنگاران در مجموع 7 هزار و 700 آیتم کالای اهدایی به ارزش 200 میلیون تومان را در سه مرحله برای هلال احمر استان گلستان ارسال کرد. 50 میلیون تومان از این مبلغ را خبرنگاران تامین کرد و هموطنان عزیز هم با خرید کالاهای موجود در صفحه مخصوص این کمپین به مبلغ حدودی 150 میلیون تومان، در این طرح مشارکت کردند. این کالاها تحویل انبار هلال احمر مرکزی گلستان در شهر گرگان شد و توزیع کالاها در شهرهای آق قلا و گمیشان و روستاهای کل آباد حکیم، سن سبلی، صحنه، یامپی، قرنجیک، سقرتپه، پنج پیکر، چارقلی، چپاقلی و سیمین شهر انجام شد. گفتنی است که کلیه کالاهایی که در صفحه مخصوص این کمپین قابل سفارش بود، به قیمت خرید و بدون حاشیه سود عرضه و ارسال سفارشات فقط به مقصد هلال احمر استان گلستان با هزینه و مسئولیت ارسال خبرنگاران انجام شد.

خبرنگاران در کوشش است تا در روزهای سخت و بحرانی در کنار مردم باشد و سهم کوچکی در کمک رساندن به هموطنان آسیب دیده داشته باشد.

منبع: دیجیکالا مگ

به "گزارش ارسال بسته های اهدایی به مناطق آسیب دیده گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ارسال بسته های اهدایی به مناطق آسیب دیده گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید