28 نقطه در کرج برای سرمایه گذاری تعیین شده است

به گزارش وبلاگ دکوراسیون، آرش ارشد پیش از ظهر شنبه در همایش نقش بازاریابی شهری در توسعه سرمایه گذاری و گردشگری، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتها دوران وابستگی درآمد ناشی از عوارض شهرداری نزدیک است، وظیفه داریم با اطمینان خاطر به شرکا و سرمایه گذاران در امور شهرداری این نوید را بدهیم که برای شهر کرج فضای خوبی به منظور حضور سرمایه گذاران فراهم است.

28 نقطه در کرج برای سرمایه گذاری تعیین شده است

وی ادامه داد: هدف این است که به سرمایه گذاران نوید دهیم تا با اطمینان خاطر و بدون سرگردانی به شهر مراجعه نمایند، در این راستا سیستم مدیریت شهری و همه همکاران ما در حوزه سرمایه گذاری مشارکت دارند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج گفت: از سوی تمام معاونت ها، سازمان ها و مناطق دهگانه شهرداری کرج نمایندگانی ویژه برای حضور در حوزه سرمایه گذاری معرفی شده اند.

ارشد با اشاره به راه اندازی کارگروه تسهیل گری و شتاب دهنده سرمایه گذاری در شهرداری کرج، گفت: هدف جلب مشارکت شهروندان و بهره برداری از سرمایه های مردم است که می تواند موجب پیشرفت شهرمان گردد، هدف دیگر این است که از سرگردانی سرمایه گذارانی که به شهر مراجعه می نمایند جلوگیری گردد.

وی بیان نمود: 28 نقطه در کرج به عنوان فرصت های سرمایه گذاری لکه گذاری شده است که در این قالب طبق راهبرد شهردار کرج و سیاست گذاری شورای شهر این کلانشهر پیش می رویم و امید است بتوانیم با جذب سرمایه ها، فضاهای خدماتی، اقامتی، رفاهی و تجاری قابل قبول برای شهروندان فراهم کنیم.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج در بخش دیگری به انعقاد یک تفاهم نامه اشاره نمود و شرح داد: موضوع این تفاهم نامه که با یکی از مخترعان به نام کشور منعقد شده این است که به مواردی از جمله عدم وابستگی ساختمان به خط لوله گاز و انتقال نیرو و تبدیل آن به ساختمان انرژی صفر پرداخته می گردد و در قالب این تفاهم نامه سیاست انتقال این تکنولوژی و بومی سازی آن را ترغیب می کنیم.

ارشد اضافه نمود: در قالب تفاهم نامه منعقد شده یکی از ساختمان های ما برای پیاده سازی این طرح و تبدیل آن به ساختمان انرژی صفر تبدیل می گردد تا بر اساس این الگوی ساختمانی بتوانیم آن را در دیگر ساختمان ها اجرایی کنیم.

وی در مورد اولویت های جذب سرمایه در کرج گفت: برگزاری همایش بازاریابی شهری در توسعه سرمایه گذاری و گردشگری مانوری است تا با انعکاس عملکرد شهرداری در حوزه های مختلف به مردم و سرمایه گذاران این ظرفیت ها را در آستانه سال جدید نشان دهیم و شرایط بازاریابی را تسهیل کنیم.

ارشد در مورد میزان حضور سرمایه گذاران در کرج و هموار کردن راه ورود آنها به این حوزه نیز گفت: یکی از مهمترین معضلات ما این است که از سال 1311 که قانون تجارت تصویب شد هنوز شرکت های تجاری ما بر اساس این قانون معاملات خود را انجام می دهند و متأسفانه مشارکت و سرمایه گذاری گذاری بخش خصوصی هنوز قانون مدونی ندارد و آئین نامه محور است.

وی با اشاره به اصلاح اساسنامه سازمان سرمایه گذاری به عنوان اولین قدمی که شهرداری کرج در این حوزه طی نموده است، ادامه داد: این مورد برای طی فرآیند قانونی به شورای شهر کرج ارسال شده است و امیدواریم با نظر مساعد اعضای شورا تصویب گردد و در ادامه سازمان شهرداری ها هم در این خصوص با ما همکاری کند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج با اشاره به اصلاح شیوه نامه سرمایه گذاری به عنوان گام بعدی، اضافه نمود: برای اصلاح مقررات آن نیز 225 نفر- ساعت کار کارشناسی صورت گرفته است.

وی در خاتمه گفت: با تلاشی که در مجمع کمیسیون سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور در حال اجرا است می خواهیم در قالب لایحه درآمد شهرداری ها و پایداری ها موضوع درآمد پایدار در حوزه مشارکت ها را عملیاتی کنیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد تحقق آن در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "28 نقطه در کرج برای سرمایه گذاری تعیین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28 نقطه در کرج برای سرمایه گذاری تعیین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید